ارتش آمریکا: برای حملات طالبان در افغانستان آماده هستیم

به گزارش سافاری رو، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به احتمال عدم خروج نظامی از افغانستان بیان کرد که نظامیان مستقر در این کشور برای حملات احتمالی طالبان آماده هستند.

ارتش آمریکا: برای حملات طالبان در افغانستان آماده هستیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ژنرال جیمز مک کانویل رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به احتمال خروج نیروها از افغانستان در یازدهم اردیبهشت امسال، گفت: احتمالات متعددی وجود دارد اما وقتی تصمیم ها در بالاترین سطح گرفته شود ما برای اجرای آن آماده خواهیم شد.

وی بدون ارائه پاسخ روشن درباره امکان خروج کامل نیروها و تجهیزات در زمان معین شده از افغانستان، اضافه کرد: این به تعداد افراد مورد احتیاج برای جابجایی و میزان تجهیزات مورد احتیاج برای جابجایی برمی شود.

ژنرال آمریکایی ادامه داد: فرماندهان میدانی ما برای احتمالاتی که هست برنامه دارند و می توانند به رهبران ارشد دولت درباره اینکه خروج چه مدت زمان می برد، مشاوره دهند.

مک کانویل درباره احتمال از سرگیری حملات طالبان به نیروهای خارجی پس از رد شدن مهلت خروج از افغانستان و اینکه آیا نیروهای آمریکایی برابر این حملات احتمالی آماده است، به واشنگتن پست گفت: ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که از نیروهای ما مراقبت می شود و سازوکارهای دفاعی مناسب برای مراقبت از آن ها وجود دارد.

این در حالی است که تنها 18 روز به مهلت خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان باقی مانده اما واشنگتن هنوز تصمیمش را درباره خروج نیروها از افغانستان اعلام نکرده است.

آمریکا: تصمیم بایدن برای خروج نظامی از افغانستان پیش از ماه می اعلام می شود

بلینکن: تصمیمی درباره خروج نظامی آمریکا از افغانستان گرفته نشده است

لازم به ذکر است که جو بایدن اخیراً خروج کامل از افغانستان در تاریخ معین شده را بسیار سخت خوانده بود.

از سوی دیگر بعضی کارشناسان می گویند که دولت بایدن زمان زیادی برای خروج نیروها از افغانستان داشته و با عدم برداشتن هیچ گونه گامی در این راستا کوشش دارد با طالبان برای تمدید کوتاه مدت حضور شمار محدودی از نیروها در افغانستان به توافق برسد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1703

به "ارتش آمریکا: برای حملات طالبان در افغانستان آماده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا: برای حملات طالبان در افغانستان آماده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید