استعفای شهردار کپنهاگ پس از اتهام آزارجنسی

به گزارش سافاری رو، فرانک ینسن، شهردار کپنهاگ پایتخت دانمارک پس از اعتراف به آزار و اذیت چندین زن در طول 30 سال فعالیت در سیاست، روز دوشنبه 19 اکتبر (28 مهر) از سمت خود استعفا داد.

استعفای شهردار کپنهاگ پس از اتهام آزارجنسی

به گزارش یورونیوز، وی که سال ها پیش وزیر دادگستری دانمارک بود، در 11 سال اخیر در سمت شهردار کپنهاگ فعالیت می کرد. وی آخرین سیاستمداری است که در برابر موج تازه ای از کارزار می تو MeToo (من هم) از فعالیت سیاسی خود کنار می کشد. رهبر سوسیال لیبرال های دانمارک، سیاستمدار دیگری بود که پس از اعتراف به یکسری رفتارهای نامناسب، اوایل ماه جاری کناره گیری کرد.

فرانک ینسن در یک نشست خبری غیرمنتظره به خبرنگاران گفت: من برای 30 سالی که در سیاست بودم خوشحالم. وی تاکید نمود که با کناره گیری از سمت خود، سیاست را برای همواره ترک می نماید.

ینسن 59 ساله از سمت خود به عنوان معاون حزب سوسیال دموکرات یعنی حزب حاکم در دانمارک نیز کناره گیری کرد.

روز یکشنبه او به آزار و اذیت جنسی تعدادی از زنان اعتراف کرد اما تاکید نمود که در سمت شهرداری باقی می ماند تا به تغییر آنچه او آن را فرهنگ جنسیتی در شهرداری توصیف کرد، یاری کند.

با این حال با افزایش فشارها بر آقای ینسن پس از اینکه مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک و رهبری حزب سوسیال دموکرات اتهام ها علیه شهردار کپنهاگ را بسیار جدی توصیف کرد، او مجبور به کناره گیری شد.

ینسن علاوه بر حضور در راس شهرداری کپنهاگ و وزارت دادگستری دانمارک، ریاست وزارت علوم و همچنین نمایندگی مجلس را نیز در کارنامه 30 سال فعالیت سیاسی خود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1387

به "استعفای شهردار کپنهاگ پس از اتهام آزارجنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای شهردار کپنهاگ پس از اتهام آزارجنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید