اعزام تیم های وزارت بهداشت به محل های مشکوک بوی نامطبوع، هیچ مراجعه ای به مراکز درمانی نداشتیم

به گزارش سافاری رو، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعزام تیم های بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران به نقاط مشکوک به منشأ بوی نامطبوع در تهران خبر داد و گفت که، تاکنون هیچ مورد ناشی از مسمومیت بر اثر استنشاق این بو به مراکز درمانی مراجعه نکرده اند.

اعزام تیم های وزارت بهداشت به محل های مشکوک بوی نامطبوع، هیچ مراجعه ای به مراکز درمانی نداشتیم

عباس زارع نژاد در گفت وگو با سافاری رو در این باره گفت: پس از استنشاق بوی نامطبوع در نقاط مختلف شهر تهران، گمانه زنی هایی درباره منشأ این بو مطرح شد که در پی آن بلافاصله وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران را مامور کرد تا تیم های بهداشت محیط را برای بررسی منشأ این بو و انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه به این محل ها اعزام کند.

زارع نژاد افزود: در همین راستا یک تیم به پالایشگاه تهران اعزام شد که بررسی ها نشان داد که منشأ این بو ربطی به پالایشگاه تهران ندارد.

مشاور وزیر بهداشت با بیان این که تیم هایی نیز به منطقه کهریزک و سایت زباله سوزی و نیز کارخانه ای در محدوده جنوب شرق تهران اعزام شده اند، گفت: بررسی این تیم ها در این مناطق ادامه دارد و تاکنون گزارش قطعی آن ها منتشر نشده است.

وی درباره این که آیا مورد مسمومیتی ناشی از استنشاق این بو به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کرده یا خیر؟، به سافاری رو گفت: مراکز اورژانس و بیمارستان های ما آمادگی لازم را داشته و برای مواجهه با چنین پدیده هایی توجیه هستند اما خوشبختانه تاکنون هیچ مورد ناشی از مسمومیت با این بوی بد به مراکز درمانی، پایگاه های اورژانس و بیمارستان ها مراجعه نکرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 190

به "اعزام تیم های وزارت بهداشت به محل های مشکوک بوی نامطبوع، هیچ مراجعه ای به مراکز درمانی نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام تیم های وزارت بهداشت به محل های مشکوک بوی نامطبوع، هیچ مراجعه ای به مراکز درمانی نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید