انتقاد شدید آلمان از طرح کمیسیون اروپا

معاون مرکل در پی اعلان کمیسیون مبنی بر اینکه قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به ستا نباید به تصویب مجلس های ملی برسد انتقاد شدیدی به این تصمیم وارد نموده و آن را بسیار احمقانه خواند.

انتقاد شدید آلمان از طرح کمیسیون اروپا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، کمیسیون اتحادیه اروپا بر این مسئله تاکید دارد که قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به ستا نباید توسط مجلس های ملی تصویب گردد که این مسئله با انتقاد شدید زیگمار گابریل، معاون صدر اعظم آلمان روبرو شده است.

وی این اعلان کمیسیون اروپایی را که قرارداد تجاری موسوم به ستا با کانادا بدون مشارکت مجلس آلمان و دیگر مجلس ها باید انجام گردد را شدیدا رد نموده و گفت: اینکه حالا تصمیم بگیریم مجلس های ملی در این توافق تجاری هیچ حرفی نزنند بسیار احمقانه است.

وی این اقدام احمقانه را همچنین خطری برای قرارداد تجارت آزاد با آمریکا موسوم به تی تی آی پی دانسته و گفت: اگر کمیسیون اروپایی در قرارداد ستا این کار را انجام دهد تی تی آی پی می میرد. گابریل خاطرنشان کرد: بدون رای گیری در مجلس آلمان در این باره وی در شورای وزرای بازرگای اتحادیه اروپا دست خود را برای ستا بالا نمی آورد.

رئیس کمیسیون اروپایی پیش از این نیز اعلام نموده بود که کمیسیون می خواهد توافق ستا را بر خلاف خواست کشورهای عضو این اتحادیه مانند آلمان و اتریش به عنوان یک قرارداد محض و ویژه اروپایی طبقه بندی کند. این تصمیم منجر به این می گردد که دولت ها و مجلس اروپایی در تصویب این توافق مشارکت داده شده و مجلس های ملی کنار گذاشته شوند.

با توجه به بحران اعتماد اتحادیه اروپا بعد از همه پرسی خروج انگلیس از این اتحادیه تاکید کمیسیون بر چنین تصمیمی قابل توجه است.

صدر اعظم آلمان نیز خواهان ارجاع مسئله قرارداد تجارت آزاد با کانادا به مجلس آلمان است. به اعتقاد وی دلایل خوبی وجود دارد که مجلس های ملی به این مسئله بپردازند.

اتریش نیز این تصمیم کمیسیون را برای اتحادیه اروپا و اعتبار آن هزینه بر دانسته و آن را رد کرد.

همچنین مجلس اروپا نیز به این تصمیم کمیسیون انتقاد وارد نموده است.

رئیس فراکسیون سبزها در مجلس آلمان نیز این تصمیم کمیسیون را توهینی به شهروندان اروپایی و مجلس ها دانست.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 460

به "انتقاد شدید آلمان از طرح کمیسیون اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید آلمان از طرح کمیسیون اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید