باج افزاری که صدها بیمارستان آمریکا را فلج کرد

به گزارش سافاری رو، یکی از بزرگترین شبکه های ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در آمریکا مورد هجوم یک باج افزار قرار گرفته و از همین رو صدها بیمارستان در این کشور فلج شده اند.

باج افزاری که صدها بیمارستان آمریکا را فلج کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

آن دسته از بیمارستان های آمریکا که از خدمات شرکت یو اچ اس یا Universal Health Services استفاده می نمایند به علت تسخیر رایانه هایشان با باج افزاری موذی امکان ارائه هرگونه خدمات به بیماران و مراجعه نمایندگان را از دست داده اند.

یو اچ اس یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی آمریکاست و درآمد سالانه آن در سال 2019 بالغ بر 11.37 میلیارد دلار بوده است. این مشکل ابتدا با غیرممکن شدن دسترسی به رایانه های مورد پشتیبانی یو اچ اس در بعضی بیمارستان ها شروع شد و سپس با راه اندازی مکرر رایانه ها و قفل شدن آنها و نمایش پیغام های هشدار دریافت باج ادامه یافت.

یو اچ اس ضمن تأیید وقوع این مشکل، علت آن را موضوعات امنیتی عنوان نموده است. این شرکت مدعی شده به علت این حمله باج افزاری اطلاعات بیماران یا کارکنان بیمارستان های مختلف در دسترس هکرها قرار نگرفته است. یو اچ اس هر سال به امور بیش از 3.5 میلیون بیمار در بیش از 400 بیمارستان و مرکز درمانی در آمریکا و انگلیس رسیدگی می نماید.

بعضی کارکنان بیمارستان های آسیب دیده به این علت می گویند مجبور شده اند به استفاده از قلم و کاغذ روی بیاورند و قادر به دسترسی به پرونده دیجیتال بیماران نیستند. همچنین دسترسی به سوابق درمان، انجام آزمایش های مختلف و غیره در این بیمارستان ها ناممکن شده است. این حمله باج افزاری موجب شده تا بیماران بدحال و دارای شرایط اضطراری به بیمارستان های اطراف منتقل شوند.

باج افزار عامل این حمله Ryuk نام دارد و تمامی فایل های ذخیره شده بر رایانه های بیمارستان های مذکور را رمزگذاری نموده تا بدون پرداخت هزینه به هکرها قابل دسترسی نباشند. پیش از این موارد مشابه این نوع حمله در بیمارستان های کشورهای دیگری مانند آلمان اتفاق افتاده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1345

به "باج افزاری که صدها بیمارستان آمریکا را فلج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باج افزاری که صدها بیمارستان آمریکا را فلج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید