بغداد خواهان پایبندی طرف های بین المللی به اصل حاکمیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی عراق شد

به گزارش سافاری رو، وزارت خارجه عراق امروز (شنبه) از همه طرف های بین المللی خواست به اصل احترام به حاکمیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی این کشور پایبند باشند.

بغداد خواهان پایبندی طرف های بین المللی به اصل حاکمیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی عراق شد

به گزارش سافاری رو به نقل از روسیا الیوم، این وزارتخانه در بیانیه ای که آن را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد، اظهار داشت: با ادامه تظاهرات مردمی که خواهان انجام اصلاحات هستند و با صدور بیانیه هایی از سوی کشورهای بیگانه و سازمان های بین المللی، دولت عراق بر احترام به خواست مردم این کشور برای مطالبه حقوق خود که در چارچوب قانون اساسی این کشور واقع شده است، تاکید می نماید و در واکنش به اظهارات طرف های بیگانه در خصوص وضعیت عراق از همه طرف ها می خواهد به اصل احترام به حاکمیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی عراق پایبند باشند.

وزارت خارجه عراق در ادامه این بیانیه بر اظهارات اخیر مرجعیت عالی دینی این کشور تاکید نمود.

مرجعیت عالی دینی عراق روز آدینه در بیانیه ای تصریح نموده بود: احترام به اراده عراقی ها در معین نظام سیاسی و اداره کشورشان به وسیله برگزاری یک همه پرسی سراسری در خصوص قانون اساسی و انتخابات دوره ای مجلس همان اصلی است که مرجعیت دینی به آن پایبند بوده و از زمان تغییر نظام سابق بر آن تاکید داشته است. امروز نیز مرجعیت تاکید دارد که اصلاحات در گرو اراده و انتخاب ملت با تمامی اقشار و گروه هایشان است. هیچ شخص یا گروه یا طرف منطقه ای یا بین المللی نباید اراده عراقی ها برای برگزاری یک همه پرسی سراسری در خصوص قانون اساسی و انتخابات دوره ای مجلس را مصادره کند.

همچنین در حالی که سندیکای دانشگاهیان عراق از ادامه اعتصاب تا زمان تحقق اهداف خود در راستای انجام اصلاحات اطلاع داد، وزارت کشور عراق نیز اظهار داشت، از کوشش ها برای مختل کردن زندگی شهروندان به وسیله بستن مسیرهای اصلی ممانعت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 672

به "بغداد خواهان پایبندی طرف های بین المللی به اصل حاکمیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغداد خواهان پایبندی طرف های بین المللی به اصل حاکمیت ارضی و عدم مداخله در امور داخلی عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید