تصمیم امارات برای اعزام 1200 شبه نظامی سودانی به لیبی

به گزارش سافاری رو، سندی دال بر توافق امارات متحده عربی با خلیفه حفتر مبنی بر اعزام 1200 تن از شبه نظامیان سودانی به شرق لیبی افشا شده است.

تصمیم امارات برای اعزام 1200 شبه نظامی سودانی به لیبی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، نامه ای که اخیرا در پاسخ به درخواست اعزام شبه نظامیان سودانی به لیبی با حمایت مالی امارات متحده عربی بنا به تقاضای کمک از سوی خلیفه حفتر، سرکرده شبه نظامیان غیرقانونی مستقر در شرق این کشور نوشته شده است، تلاش های گسترده بر ضد اتحاد و همبستگی در لیبی را بار دیگر محرز کرده است.

بنا به اعلام نیروهای امنیتی سودان، مقامات امارات متحده عربی از محمد حمدان دقلو، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان در خارطوم در قبال ارائه کمک های مالی و نظامی خواستار اعزام شبه نظامی به اندازه دو تیپ به لیبی شده و دقلو نیز این پیشنهاد را پذیرفته است.

بر این اساس وی در نامه ای به ریاست منطقه ای دارفور در 23 اکتبر خواستار آمادگی و اعزام 1200 شبه نظامی به لیبی شده است و حمید جمعه رئیس امور نظامی این منطقه نیز افراد مذکور برای اعزام از کمپ نیالا به پایگاه جفرا آماده کرده است.

در این نامه که 6 نوامبر خطاب به دقلو در خصوص اطلاعات مرتبط با آمادگی نهایی شبه نظامیان برای اعزام به لیبی نوشته شده، آمده است که 1200 نیروی آماده در راستای توافق تامین مالی، امنیتی و نظامی امارات متحده عربی و نیروهای حفتر برای اعزام از کمپ نیالا به پایگاه جفرا آماده هستند.

مدارک و اسناد کشف شده، ادعای دقلو مبنی بر این بی اساس خوانده شدن حضور جنگجویان مزدور و شبه نظامیان جنجاوید در منطقه را تکذیب می کند.

منابع امنیتی با اشاره به روابط نزدیک دقلو با مصر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، عنوان کردند که نیروهای وابسته به وی پیشتر در عملیات طوفان قاطع در یمن علیه حوثی ها نیز شرکت کرده اند.

این منابع همچنین خاطرنشان کردند که احتمالا شبه نظامیان سودانی پیشتر هم در حمله به پایگاه ارتش این کشور در شهر اوباری در پی اعلام حمایت قبیله های جنوب لیبی از دولت وقاق ملی نقش داشته اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1509

به "تصمیم امارات برای اعزام 1200 شبه نظامی سودانی به لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم امارات برای اعزام 1200 شبه نظامی سودانی به لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید