تصویب هرچه سریعتر حق مسکن کارگران در هیات دولت

به گزارش سافاری رو، رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه معوقات حق مسکن باید از اول فروردین 1400 به کارگران پرداخت گردد، ابراز امیدواری کرد: حق مسکن 450 هزار تومانی هرچه سریعتر در هیات دولت به تصویب برسد تا کارگران از تمام حقوق و مزایای مزدی خود بهره مند شوند.

تصویب هرچه سریعتر حق مسکن کارگران در هیات دولت

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، درباره تصویب حق مسکن کارگران اظهار کرد: مصوبه افزایش حق مسکن کارگران به هیات دولت رفته و اطلاع داریم که در دست آنالیز است و هنوز مصوب نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در جلسه آینده هیات دولت، حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران هرچه سریعتر به تصویب برسد و پرونده مزد 1400 بسته گردد.

به گفته رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، حق مسکن بخشی از دستمزد کارگران به شمار می رود که در صورت تصویب آن، کارگران از تمام حقوق و مزایای دستمزد خود بهره مند می شوند.

چمنی با بیان اینکه حق مسکن جزو بخشنامه دستمزد شورای عالی کار است، تاکید نمود: با تصویب مبلغ 450 هزار تومانی حق مسکن، معوقات آن باید از ابتدای فروردین 1400 به کارگران پرداخت گردد.

وی در ادامه اصلی ترین مجموعه وزارت کار را بازرسی کار دانست و درباره نقش بازرسان کار در دوران کرونا، اظهار کرد: به طور حتم نقش نظارتی بازرسان کار در شرایط کرونا حایز اهمیت است و در نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حفظ سلامت نیروی کار در کارگاه و فراهم کردن محیط امن کار از سوی کارفرما نقش موثری دارند.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اضافه نمود: بازرسان کار باید شرایط سلامت کارگران را مورد آنالیز قرار بدهند و گزارش نمایند که چند درصد کارگران کرونا گرفته اند و چند درصد پس از ابتلا درمان شده و بهبود یافته اند.

چمنی گفت: ما به میزان بنگاه ها و کارخانه ها بازرس کار نداریم که به طور مرتب سر بزنند و شرایط را گزارش بدهند؛ متاسفانه جای خالی بازرسان کار در این شرایط به شدت احساس می گردد که ضروری است تمهیدات مناسب برای افزایش تعداد آنها به کار گرفته گردد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1736

به "تصویب هرچه سریعتر حق مسکن کارگران در هیات دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب هرچه سریعتر حق مسکن کارگران در هیات دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید