حمایت بنیاد ملی علم ایران از 44 طرح پژوهشی

به گزارش سافاری رو، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری حمایت از 44 طرح پژوهشی محققان سراسر کشور را تصویب کرد.

حمایت بنیاد ملی علم ایران از 44 طرح پژوهشی

به گزارش سافاری رو، در جلسه شهریور ماه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) 44 طرح پژوهشی برای حمایت مصوب شد. از این تعداد 19 طرح پژوهشی، 3 طرح تفاهمنامه ای، 11 پسا دکتری و 11 پسا دکتری تفاهمنامه ای است. همچنین 26 طرح مربوط به محققان تهرانی و 18 طرح نیز مربوط به سایر استان ها است. فنی و مهندسی، سلامت و محیط زیست، فرارشته ای علوم انسانی، هنر و معماری و مدیریت و علوم اقتصاد برخی از موضوعات این پژوهش ها است. با حمایت از این طرح های پژوهشی به زودی شاهد ارائه دستاوردهای آن در جامعه هستیم تا پیشرفت بیشتر را ببینیم.

پشتیبانی از طرح های پژوهشی محققان کشور یکی از فعالیت های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است. بر این اساس هر ماه کمیته تخصصی صندوق جلسه ای را تشکیل داده و طرح های پژوهشی محققان از کارگروه های مختلف را آنالیز و در نهایت طرح های مصوب برای حمایت را تعیین می نماید. بر اساس اعلام معاونت علمی، حمایت از ایده های فناوری سبب رشد اقتصادی در کشورها می گردد، چرا که با نتیجه بخش بودن این تحقیقات سال ها شاهد سودآوری اقتصادی آن هستیم. رشد چشمگیر انجام طرح های فناورانه در کشورهای مختلف اهمیت توجه به علم و پژوهش و اقتصاد دانش بنیان را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 47

به "حمایت بنیاد ملی علم ایران از 44 طرح پژوهشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت بنیاد ملی علم ایران از 44 طرح پژوهشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید