خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه حل بود خبرنگاران

به گزارش سافاری رو، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده با اعلام حمایت از پیشنهاد مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه هسته ای ایران، خودداری از صدور قطعنامه ضد ایرانی را بهترین راه حل دانست.

خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه حل بود خبرنگاران

با ما سفر کنید و با تورهای پاییزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز پنج شنبه در نشست خبری روزانه خود بیان کرد که واشنگتن از پیشنهاد رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد مسائل بی پاسخ مانده برنامه هسته ای ایران پشتیبانی می نماید.

وی در ادامه اضافه نمود که سه کشور اروپایی در حمایت کامل از ایالات متحده به این جمع بندی رسید که بهترین راه برای حمایت از رویه آژانس بین المللی انرژی اتمی، خودداری از ارائه پیش نویس قطعنامه [ضد ایرانی] در نشست شورای حکام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: ما از نتیجه نشست شورای حکام درباره ایران و طرح ارائه شده توسط مدیرکل آژانس اتمی خرسندیم و می دانیم که مدیرکل آژانس برنامه ای واقع بینانه پیشنهاد نموده که ایران آن را پذیرفته است.

ند پرایس در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد موضع واشنگتن در قبال مصاحبههای احتمالی میان ایران و آمریکا ظرف هفته های آینده گفت: چیزی که همیشه گفته ایم این است که ما نه خوش بین هستیم و نه بدبین. ما در عرصه دیپلماسی، هوشیار هستیم و می دانیم که با شرکایمان یعنی سه کشور اروپایی در این خصوص تعامل داریم.

وی اضافه نمود: ما یک طرح راهبردی موسوم به پایبندی در برابر پایبندی پیشنهاد نموده ایم: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام برگردد، ایالات متحده آماده انجام اقدامی مشابه خواهد بود.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس اتمی نیز روز پنج شنبه گفت که ایران مایل است در نشستی با حضور کارشناسان فنی آژانس پیرامون مسائل جاری از جمله کشف اخیر ذرات اورانیوم در سایت های هسته ای مصاحبه کند.

لازم به ذکر است، به رغم انتشار اخباری مبنی بر احتمال به رأی گذاشته شدن قطعنامه محکومیت ایران در روز آدینه 15 اسفندماه در شورای حکام، بخش عربی صفحه توئیتر شبکه الجزیره روز پنج شنبه (به وقت تهران) در پیامی فوری از تصمیم تروئیکای اروپایی برای پس دریافت پیش نویس طرح محکومیت ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1627

به "خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه حل بود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری اروپا از صدور قطعنامه علیه ایران بهترین راه حل بود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید