دادگاه قانون اساسی تایلند دستور برکناری نخست وزیر را صادر کرد

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران: دادگاه قانون اساسی تایلند نخست وزیر این کشور را به خاطر نقض قانون اساسی گناهکار شناخته است.

دادگاه قانون اساسی تایلند دستور برکناری نخست وزیر را صادر کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دادگاه قانون اساسی تایلند یینگ لاک شیناواترا نخست وزیر این کشور را در مورد سوء استفاده از قدرت و نقض قانون اساسی گناهکار شناخته و دستور برکناری وی را صادر نموده است.

دادگاه قانون اساسی تایلند روز 3 اردیبهشت تا 12 این ماه به نخست وزیر این کشور فرصت داده بود تا در برابر اتهامات وارده درباره سوءاستفاده از قدرت مدارک لازم را تهیه و به دفاع از خود دفاع بپردازد.

سومریت چایوگون، سخنگوی دادگاه قانون اساسی اعلام نموده بود: به نخست وزیر تا دوم ماه می (12 اردیبهشت) فرصت داده می گردد تا از خود دفاع نموده و مدارک بیشتری تهیه کند.

اتهامات مربوط به انتقال رئیس شورای امنیتی در سال2011 است که به اعتقاد مخالفان با هدف بهره برداری از حزب پوئه تای صورت گرفت.

یینگلوک که رهبری دولت موقت را با اختیاراتی محدود در اختیار دارد به مدت 6 ماه است که با اعتراضات، تظاهرات خیابانی و همچنین چالش های مختلف قانونی علیه خود روبرو است که از ماه فوریه تشدید شده است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 531

به "دادگاه قانون اساسی تایلند دستور برکناری نخست وزیر را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه قانون اساسی تایلند دستور برکناری نخست وزیر را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید