رعایت توصیه های بهداشتی و همکاری مردم سبب عدم اوج گیری ابتلا کرونا در هرمزگان شد

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران/هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در بازه زمانی هفتم تا دهم فروردین منتظر اوج ابتلا به کرونا در استان بودیم که با رعایت توصیه های بهداشتی و همکاری خوب مردم این اوج گیری ابتلا، رخ نداد.

رعایت توصیه های بهداشتی و همکاری مردم سبب عدم اوج گیری ابتلا کرونا در هرمزگان شد

دکتر حسین فرشیدی در گفت و گو با سافاری رو، افزود: یک بازه دیگر برای اوج گیری از 20 تا 28 فروردین پیش بینی می شود که در صورت رعایت قرنطینه خانگی و رعایت فاصله اجتماعی می توان از آن بازه اوج گیری نیز گذشت.

وی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به این بیماری دو هفته دوره درمان دارند که مبتلایان باید حتما این دوره را بگذراند، گفت: بیماران مبتلا به کرونا سه دسته هستند، افراد با شرایط وخیم که به آی سی یو منتقل مشوند، اما دو دسته دیگر در بخش های کووید یک و دو طول درمان را طی می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: 90 درصد هزینه های درمانی بیماران کرونا در بیمارستان های دولتی بر عهده دولت و بیمه است و افرادی که مشکوک به این بیماری هستند نگرانی بابت هزینه های درمان نداشته باشند.

فرشیدی ادامه داد: افراد مشکوک می توانند به مراکز تشخیصی و درمانی ویژه کرونا در سراسر استان مراجعه کنند.

وی در پایان مطرح نمود: با اعلام تازه سازمان بهداشت جهانی مشخص شده است که احتمال انتقال هوایی این ویروس منتفی است و شهروندان باید مراقب انتقال از قطرات مایع و ماندگاری ویروس در سطوح باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1009

به "رعایت توصیه های بهداشتی و همکاری مردم سبب عدم اوج گیری ابتلا کرونا در هرمزگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت توصیه های بهداشتی و همکاری مردم سبب عدم اوج گیری ابتلا کرونا در هرمزگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید