سوء استفاده همسر یک دیپلمات آمریکایی از قوانین مصونیت در انگلیس

به گزارش سافاری رو به نقل از راشاتودی، با خروج همسر یک دیپلمات آمریکایی از خاک انگلیس که در تصادفی مرگبار در این کشور باعث کشته شدن یک موتور سوار جوان شده بود، بحث مصونیت دیپلماتیک باردیگر در کانون توجه مقامات انگلیس نهاده شد.

سوء استفاده همسر یک دیپلمات آمریکایی از قوانین مصونیت در انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

هری دان 19 ساله روز 27 اُم اگوست امسال در حین موتور سواری و در نزدیکی پایگاه نیروی هوایی کراوتون در نورث همپتون شایر با اتومبیل آن ساکولاس تصادف کرد که در اثر این تصادف، هری دان جان خود را از دست داد.

آن ساکولاس پس از این حادثه با سوء استفاده از موقعیت همسر خود به عنوان مأمور اطلاعاتی آمریکا توانست خاک انگلیس را ترک کند.

در همین ارتباط، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه از بازنگری در قوانینی اطلاع داد که به آن ساکولاس اجازه می داد از کشور انگلیس خارج گردد.

راب در مجلس عوام انگلیس گفت: در حال حاضر برای بازنگری در مقررات مصونیت برای پرسنل نظامی آمریکا و خانواده های آنان در پایگاه کراوتون کمیته ای تشکیل داده ام. وی در ادامه اظهار داشت که به باور او، قوانین کنونی در حوزه مصونیت دیپلماتیک صحیح نیستند و فرآیند بازنگری امکان اجتناب از تکرار اینگونه رخدادها را فراهم می سازد.

وزیر خارجه انگلیس همچنین اضافه کرد که مقامات آمریکا در واقع به همتایان انگلیسی خود هشدار دادند که ساکولاس در پی این تصادف مرگبار خاک انگلیس را ترک خواهد نمود، اما انگلیس نیز بطور قانونی نمی توانست از خروج وی جلوگیری کند.

خانواده هری دان از زمان مرگ فرزندشان پلیس و دادگاههای انگلیس را برای ادامه تحقیقات تحت فشار گذارده و خواهان استرداد احتمالی ساکولاس برای انجام محاکمه شدند.

وکیل خانوادگی هری دان از خدمات دادستانی پادشاهی انگلیس خواست تا برای ارائه یک درخواست استرداد به مقامات آمریکا فوراً تصمیم گیری کند.

لازم به ذکر است که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پیشتر مسئله استرداد ساکولاس را با مقامات کاخ سفید در میان گذاشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 546

به "سوء استفاده همسر یک دیپلمات آمریکایی از قوانین مصونیت در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوء استفاده همسر یک دیپلمات آمریکایی از قوانین مصونیت در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید