شایعه بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران، بی اساس است

به گزارش سافاری رو، فارس نوشت:سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در رد ادعای برخی رسانه ها مبنی بر بازداشت 160 نظامی ارمنستانی در جریان جنگ قره باغ با جمهوری آذربایجان، این ادعا را شایعات بی اساس خواند.

شایعه بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران، بی اساس است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سفارت تهران در ایروان ادعاهای روز شنبه (دیروز) برخی رسانه های ارمنستانی درباره بازداشت نظامیان این کشور در ایران را رد کرد.

بنا بر گزارش رادیو جمهوری ارمنستان، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گزارش ها درباره ادعای حضور 160 نظامی ارمستانی در ایران (و بازداشت آنها توسط ایران) را رد کرد.

طبق این گزارش، سفارت تهران در ایروان همچنین اظهار داشت، شایعات درباره اینکه 160 نظامی ارمنستانی هم اکنون در ایران هستند و طرف ایرانی برای استرداد آنها پیش شرط هایی تعیین کرده است، نادرست و بی اساس هستند.

بنا بر گزارش رادیو جمهوری ارمنستان، روز شنبه (دیروز) برخی رسانه های ارمنستانی گزارشی منتشر کردند مبنی بر اینکه این (160) نظامی ارمنستان در جریان جنگ 44 روزه (با جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی) وارد مرز ایران شده بودند و ایران آنها را دستگیر کرده است.

این ادعاها در شرایطی مطرح شده که جمهوری اسلامی ایران روابط خوبی با همسایگان خود دارد و همواره در جریان جنگ اخیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر لزوم اجتناب از جنگ و گفت وگو تاکید کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1772

به "شایعه بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران، بی اساس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعه بازداشت 160 نظامی ارمنستان در ایران، بی اساس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید