شهردار اراک پنجشنبه استیضاح می شود

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران/مرکزی با رای اعضای شورای شهر، شهردار اراک پنجشنبه استیضاح می شود.

شهردار اراک پنجشنبه استیضاح می شود

مرتضی سورانه ششم بهمن ماه در صحن رسمی شورای شهر در خصوص نامه هشت نفر از اعضای شورا جهت استیضاح شهردار اراک بیان نمود: نامه استیضاح شهردار 30 دیماه نگارش و در دوم بهمن ماه در جلسه هیات رییسه مطرح شد و اعضای هیات رییسه نامه را بررسی کردند.

وی شرح داد: طبق ماده 83 قانون شوراها که مسئله استیضاح را مطرح می کنند، چنانچه اعضای شورا از پاسخ شهردار به سوالات قانع نشوند یا شهردار از حضور در جلسه پاسخ استنکاف داشته باشد، باید در جلسه ای با توجه به ارایه مهلت حداکثر 10 روزه به شهردار، روز استیضاح مشخص شود.

سورانه اظهار کرد: اگر 30 دیماه هم مبنا باشد به هرحال مشخص روز استیضاح با رییس شوراست.

به گزارش خبرنگاران، فرزانه رحمتی نایب رییس شورا گفت: نامه در تاریخ 30 دیماه 99 ، در پایان وقت اداری شماره شد و یکم بهمن ماه رییس شورا در ساختمان شورا حضور نداشت، در نهایت نامه در جلسه دوم بهمن ماه هیات رییسه مطرح شد و قانون حاکی از آن است که روز نگارش نامه برای مشخص روز استیضاح باید مدنظر قرار گیرد.

محمدحسین فدایی در این جلسه اظهار کرد: تفسیر رییس شورا از ماده 83 شخصی و مغایر با قانون است، آیین نامه شورا حاکی از آن است که در صورت نبودن رییس شورا، وظایف به نایب رییس واگذار می شود .

به گزارش خبرنگاران؛ پیمان رشیدی نیز اظهارکرد: از قانون تفسیر به رای نشود و متناسب با چیزی که دوست داریم، آنرا تفسیر نکنیم. در حال حاضر دو بحث مشخص تاریخ شروع مهلت 10 روزه استیضاح و سپس مشخص روز استیضاح مطرح است. دفتر شهری به صراحت اعلام کرده است که تاریخ شروع مهلت 10 روزه مقارن است با تاریخ اعلام قانع نشدن اعضای شورا که مورخ 30 دیماه است.

وی اضافه نمود: جلسه استیضاح را رییس شورا هماهنگ می کند، اما یادمان باشد که قرار است که در صحن رسمی استیضاح انجام شود و این نامه اعلام می کند که باید جلسه فوق العاده صحن ترتیب داده شود و برای هر دو موضوع راهکار قانونی کاملا مشخص است.

به گزارش خبرنگاران، جلسه استیضاح شهردار اراک روز پنجشنبه نهم بهمن ماه ساعت 18 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1575

به "شهردار اراک پنجشنبه استیضاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار اراک پنجشنبه استیضاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید