شیوع کرونا ممکن است الگوی فصلی پیدا کند

به گزارش سافاری رو، پژوهشی جدید نشان می دهد که شیوع ویروس کرونا ممکن است مانند آنفلوانزا الگویی فصلی داشته باشد و بر این اساس بتوان مناطق در معرض خطر بیشتر شیوع را از قبل شناسایی کرد.

شیوع کرونا ممکن است الگوی فصلی پیدا کند

به گزارش سافاری رو به نقل از هلث دی نیوز این بررسی نشان داد که همه شهرها و مناطق با شیوع های بزرگ کووید-19 تا به حال آب وهوای مشابه زمستانی با میانگین دمای 5 تا 11 درجه سلسیوس و میانگین رطوبت 47 تا 79 درصد داشته اند و در عرض جغرافیایی 30 تا 50 درجه شمالی قرار داشته اند.

این شهرها و مناطق از جمله شامل شهر ووهان چین، کره جنوبی، ژاپن، ایران، شمال ایتالیا، شهر سیاتل در ایالت واشنگتن د رغرب آمریکا و شمال ایالت کالیفرنیا می شوند.

این بررسی را پژوهشگران در انستیتوی ویروس شناسی انسانی در دانشکده پزشکی مریلند (َUMSOM و شبکه جهانی ویروس (GVN) در آمریکا که این بررسی را انجام داده اند.

دکتر محمد سجادی، استادیار پزشکی در UMSOM و سرپرست این بررسی می گوید: بر اساس آنچه ما تا به حال مستند کرده ایم، به نظر می رسد سرایت این ویروس بین افراد در آب وهوهای گرمتر حاره ای مشکل تر است.

این پژوهشگران از داده های آب وهوایی در چند ماه گذشه و نیز از الگوهای معمول آب وهوایی در سال پیش استفاده کردند تا انتشار ویروس کرنا را در سطح جامعه در طول چند هفته بعدی پیش بینی کنند.

قدم بعدی این است که معلوم شود آیا پیش بینی های آب وهوایی و اقلیمی می تواند این پیش بینی های را قابل اطمینان تر کند.

به گفته این پژوهشگران اگر این فرضیه ثابت شود، می تواند به آمادگی نظام های بهداشتی و تلاش های پایش و مهار بیماری کمک کند.

کارشناسان می گویند با توجه به یافته های این بررسی مدل سازی های آب وهوایی بالقوه می توانند انتشار کووید-19 را توضیح دهند و امکان شناسایی مناطقی را فراهم کنند که در معرض خطر بیشتر انتشار ویروس در سطح جامعه در آینده نزدیک هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1185

به "شیوع کرونا ممکن است الگوی فصلی پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا ممکن است الگوی فصلی پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید