عکس جنجالی همسر امانوئل مکرون! ، انتشار کامنت تمسخرآمیزی که بحران آفرید

به گزارش سافاری رو، فرارو نوشت: رئیس جمهور برزیل در اظهار نظری توهین آمیز به تمسخر همسر امانوئل مکرون پرداخت. البته اقدامات رئیس جمهور برزیل به همین خلاصه نمی گردد یکی از بدترین اظهارات او مربوط به بحثی در مجلس برزیل در سال 2014 است که به یک نماینده زن چپ گرای مجلس برزیل گفته بود: من حتی به تو تجاوز هم نخواهم کرد، چون لیاقتش را نداری.

عکس جنجالی همسر امانوئل مکرون! ، انتشار کامنت تمسخرآمیزی که بحران آفرید

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از ژایر بولسونارو رئیس جمهور برزیل به دلیل تایید یک اظهارنظر خیلی گستاخانه درباره همسرش انتقاد کرد.

یکی از هواداران رئیس جمهور برزیل در یک اظهارنظر فیسبوکی بریجیت، همسر 66 ساله آقای مکرون را مسخره نموده بود.

این کاربر در یک پست فیسبوکی عکس هایی از رئیس جمهور فرانسه و همسرش و رئیس جمهور برزیل و همسر 37 ساله اش منتشر کرد و با مقایسه همسران این دو نوشت: حالا شما می فهمید که چرا مکرون بولسونارو را اذیت می نماید.

آقای بولسونارو، رئیس جمهور برزیل در تایید این اظهارنظر، خندیده و نوشته: دیگه تحقیرش نکن، ها ها ها.

آقای مکرون از این اظهارنظر ابراز تاسف کرد و آن را فوق العاده بی ادبانه خواند.

آقای مکرون روز دوشنبه 4 شهریور، در یک نشست مطبوعاتی در حاشیه نشست گروه 7 در بیاریتس فرانسه گفت: او حرف های بسیار گستاخانه و بی ادبانه ای درباره همسرم زده است. من برای مردم برزیل خیلی احترام قائل هستم و فقط می توانم امیدوار باشم که هر چه زودتر رئیس جمهوری داشته باشند که مناسب این سمت باشد.

ژایر بولسونارو رئیس جمهور برزیل و همسرش

نحوه برخورد رئیس جمهور برزیل با یک اظهارنظر توهین آمیز درباره همسر آقای مکرون، باعث بالا دریافت دعوای لفظی شد که در چند روز گذشته بر سر آتش سوزی جنگل های آمازون میان روسای جمهور دو کشور به راه افتاده است.

در پی آتش سوزی های بی سابقه اخیر جنگل های آمازون، مکرون این حادثه را یک بحران بین المللی خواند و در توییتر از اقدامات ضد محیط زیستی رئیس جمهوری برزیل انتقاد نموده بود و نوشته بود که ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل درباره موضعش در قبال گرم شدن آب و هوای زمین دروغ گفته و کوتاهی نموده است.

در مقابل آقای بولسونارو مکرون را متهم نموده است که با برزیل مانند یک مستعمره رفتار می نماید نه یک سرزمین مستقل.

آقای بولسونارو، افسر سابق ارتش که دونالد ترامپ را الگوی خود می داند با وعده برقراری نظم و قانون به قدرت رسید. او به عنوان فردی نژادپرست، همجنس گرا ستیز و زن ستیز شهرت دارد.اظهارنظرهای او بر علیه زنان، سیاه پوستان و اقلیت های جنسی انتقادهای زیادی برانگیخته است.

یکی از بدترین اظهارات او مربوط به بحثی در مجلس برزیل در سال 2014 است که به یک نماینده زن چپ گرای مجلس برزیل گفته بود: من حتی به تو تجاوز هم نخواهم کرد، چون لیاقتش را نداری.

یک اظهار نظر دیگر او هم که خشم بسیاری را برانگیخت مربوط به دخترش بوده است. او در یک مناسبت عمومی در آوریل 2017 گفته بود: من 5 فرزند دارم. چهار تای آن ها پسر هستند و سر پنجمی ضعیف شدم و دختر شد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 478

به "عکس جنجالی همسر امانوئل مکرون! ، انتشار کامنت تمسخرآمیزی که بحران آفرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس جنجالی همسر امانوئل مکرون! ، انتشار کامنت تمسخرآمیزی که بحران آفرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید