35 طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی تصویب شد

به گزارش سافاری رو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از تصویب 35 طرح سرمایه گذاری با اعتبار 2165میلیارد ریال در این استان اطلاع داد.

35 طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی تصویب شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

️به گزارش سافاری رو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، علیرضا ایزدی، مدیرکل این اداره در جلسه کمیته فنی سرمایه گذاری گفت: اجرای طرح های سرمایه گذاری در استان با هدف ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی و گردشگری استان یک اولویت ضروری و مهم بوده که در این زمینه برنامه ریزی های مناسبی اجرا شده است.

️مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی ادامه داد: با آنالیز 51 پرونده سرمایه گذاری گردشگری 35 طرح با اعتبار 2165میلیارد ریال در استان مرکزی مورد تصویب نهاده شد که این طرح ها زمینه اشتغال 684 نفر را فراهم می نماید.

ایزدی اضافه نمود: بخش خصوصی برای اجرای این طرح ها با هزینه 2165میلیارد ریال برای احداث هتل، اقامتگاه های سنتی، توسعه بوم گردی، راه اندازی مجتمع و کمپ های گردشگری، سفره خانه های سنتی و احیای خانه های تاریخی از مهم ترین این طرح های گردشگری است که بخشی از آنها تا خاتمه سال جاری به بهره برداری می رسد.

️او با اشاره به این که آماده حمایت از بخش خصوصی برای اجرای طرح های گردشگری است، شرح داد: سرمایه گذاران برای احداث چهار مجتمع گردشگری، یک سفره خانه سنتی و دو تاسیسات اقامتی - پذیرایی واقع در مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی پیروز به اخذ مجوز ایجاد از این اداره کل شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اضافه نمود: اجرای این طرح ها به رونق گردشگری استان هایی مانند استان مرکزی که از لحاظ گردشگری شناخته شده نیستند و فقط به عنوان شهر صنعتی از آنها یاد می گردد، یاری کند. با اجرای این طرح ها پیش بینی می گردد که به یاری تسهیلات بانکی، دولت و خود سرمایه گذاران این طرح ها تا یک یا دو سال آینده از لحاظ اقامتی و پذیرایی کامل به استاندارد برسند.

️او در خاتمه گفت: اهمیت به مسئله رشد و شکوفایی استان در حوزه گردشگری جزو اولویت دارترین پروژه های استان مرکزی محسوب می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 709

به "35 طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "35 طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید