اردوغان: امنیت ترکیه و قطر را از هم جدا نمی دانیم

به گزارش سافاری رو، رئیس جمهوری ترکیه تاکید نمود: امنیت کشورمان و قطر را از هم جدا نمی دانیم.

اردوغان: امنیت ترکیه و قطر را از هم جدا نمی دانیم

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پس از بازدید از مرکز فرماندهی مشترک نیروهای ترکیه-قطر در دوحه، پایتخت این کشور در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امنیت ترکیه و قطر را از هم جدا نمی دانیم.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه همچنین توضیح داد: هیچ کس نباید از حضور ما در این منطقه ناراحت باشد. مخالفان وجود پایگاه ترکیه در قطر متوجه شدند که ما دوست واقعی این کشور هستیم. مرکز فرماندهی مشترک نیروهای ترکیه-قطر نماد صمیمیت دو کشور است و مانند رابطه دیگر نهادها، مبتنی بر منافع و نتیجه هژمونی نیست.

ترکیه و قطر بر تمایل مشترک خود به ادامه همکاری استراتژیک طولانی مدت در تمامی زمینه ها بین دو کشور تاکید کردند.

در بیانیه مشترک در سرانجام سفر اردوغان به قطر و برگزاری دور پنجم کمیته عالی استراتژیک بین دو کشور آمده است، دور پنجم نشست های کمیته استراتژیک در فضایی برادرانه و تفاهم متقابل و همکاری برگزار گردید و شراکت ویژه و تمایل مشترک بین طرفین برای ادامه همکاری استراتژیک طولانی مدت در تمام زمینه ها را منعکس کرد.

در این بیانیه تاکید شده، قطر و ترکیه قصد ادامه توسعه و تقویت چارچوب قانونی روابط دوجانبه را دارند.

کمیته مشترک همچنین از توجه شرکت های قطری به سرمایه گذاری در ترکیه استقبال کرد و به آنالیز تعهد قطر در زمینه سرمایه گذاری مستقیم به ارزش 15 میلیارد دلار در ترکیه در ماه اوت 2018 و تعهد طرفین برای همکاری جدی در زمینه اقتصادی پرداخت.

این کمیته از تقویت همکاری در پروژه های مشترک با قهرمانی جام جهانی فوتبال 2022 در قطر ابراز رضایت کرد. دو کشور همچنین تمایل خود را به تعمیق همکاری طولانی مدت در صنایع دفاعی ابراز داشتند.

کمیته استراتژیک مشترک در راستای اجرای توافقنامه امنیتی مشترک در سال 2014 و ضمن پروتکل همکاری امنیتی امضا شده در سال 2011 تاسیس شد و به صورت گردشی بین دو کشور نشست برگزار می نماید.،ایسنا

بیشتر بخوانید،مرگ مغزی ناتو، ماکرون و مرکل را به جان هم انداخت

19:32 ::

1398،9،4

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 705

به "اردوغان: امنیت ترکیه و قطر را از هم جدا نمی دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: امنیت ترکیه و قطر را از هم جدا نمی دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید