علم و تکنولوژی

هشدار پنتاگون درباره احتمال حمله به مراکز نظامیان آمریکا

خبرنگاران: مقامات ارشد پنتاگون در گزارشی به خطر حملات مستقیم به پایگاه های آمریکا در داخل این کشور و لزوم اتخاذ راهبردهای نوین اشاره کردند.

1 بهمن 1399

500 هزار خودرو در بازه 9شب تا 4 صبح جریمه شدهاند، اضافه شدن 100 دستگاه اتوبوس در تهران به کمک سپاه

وزیر کشور گفت: نیروی انتظامی گزارش خوبی از اقدامات اجرا شده درخصوص مدیریت تردد های بین جاده ای و همچنین تردد های داخل شهر بعد از ساعت 21 ارائه کرد که در این زمینه حدود 500 هزار خودرو در بازه ساعت 9شب تا 4 صبح جریمه شده اند.

30 دی 1399

ابراز نارضایتی از شرایط بودجه پژوهشی در لایحه 1400

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین رحیمی در نشست خبری امروز در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره شرایط بودجه پژوهشی در لایحه بودجه 1400 گفت: رشد بودجه عمومی کشور در لایحه 1400، 42 درصد است و رشد بودجه دانشگاه های کشور نیز همین حدود است یعنی در چارچوب رشد میانگین کشوری.

19 دی 1399

محبوبیت گوشی های هوشمند با دوربین چهارگانه

شرکت های فراوری کننده تلفن های هوشمند از ابتدای سال 2018 دستگاه هایی با سه دوربین یا بیشتر راه اندازی نموده اند و رویکرد multi-cam عملاً جهانی شده است. طبق آنالیز های آژانس تحقیقاتی Omdia، تلفن های هوشمند با دوربین چهارگانه در سال 2020 محبوبیت بیشتری نزد مصرف کنندگان...

16 دی 1399

هنوز چیز های زیادی از دونالد ترامپ نمی دانیم!

تیموتی نوح* نویسنده و تحلیلگر نشریه آتلانتیک در مقاله ای، به این نکته پرداخته که بر خلاف تصور رایج، هنوز ابعاد مختلف شخصیتی دونالد ترامپ و همچنین سیاست هایش، برای همه به طور کامل روشن نشده است. امری که صرفا با گذشت زمان، (آن هم تا حدی) امکان تحقق می یابد....

14 دی 1399

سرگیجه در بازار خودرو

تجربه نشان داده است که سلیقه خریداران خودرو در گذر زمان دائما در حال تغییر است، چرا که اگر به نوع خودرو های در حال تردد در سطح شهر دقت کنیم خواهیم دید که خودرو هایی که در دو دهه قبل در اولویت اول خرید مردم بودند، امروز صندلی قابل توجهی نزد مردم ندارند....

10 دی 1399

حرف های ممنوعه در مورد کرونا

بیماری کرونا علاوه بر تمام عوارض جسمانی می تواند برای روح و روان فرد هم آسیب زا باشد و با ترسی که نسبت به بیماری وجود دارد، سبب شود تا اطرافیان بیمار هم از این بُعد بیماری غافل شوند.

7 دی 1399

مصوبه کمیته اخلاق درباره 4 فرآورده طبیعی مرتبط با کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: هر 4 فرآورده طبیعی با منشاء گیاهی مرتبط با بیماری کرونا که مجوز موقت فراوری گرفته اند، دارای مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش برای انجام کارآزمایی بالینی از معاونت پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی محل انجام طرح بوده اند.

7 دی 1399

خبرنگاران هشت قمی دیگر بر اثر کرونا جان باختند

قم -خبرنگاران - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 14 روز پنجم آذر ماه، 8 تن کرونا مثبت جان خود را در این استان از دست دادند.

5 دی 1399

تاثیر روباتیک و هوش مصنوعی بر آینده مشاغل

تغییرات بزرگی ناشی از پیشرفت های تکنولوژیکی ایجاد شده است که انسان ها باید از آنها آگاه باشند و باید خود را با آن سازگار کنند. اگرچه انسان در آینده نزدیک به دلیل توانایی جسمی در انجام کارهایی که بسیاری از روبات ها به سختی می توانند آن را انجام دهند، ارزشمند...

3 دی 1399

راز مکعب روبیک؛ ساده اما پیچیده

من به دنبال سرعت نیستم. اما در حدود یک دقیقه مکعب را حل می کنم. بابت آن احساس غرور خاصی هم ندارم، اما احتمالاً در میان همسالانم یکی از بهترین ها هستم...

29 آذر 1399

یواخیم لو: احتمالاً دیگر با چنین ترکیبی بازی نخواهیم کرد، در نیمه اول عالی بودیم

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان می گوید دیگر ترکیبی همچون ترکیب بازی شب گذشته با جمهوری چک را راهی میدان نخواهد کرد.

23 آذر 1399

اهداف چین برای رسیدن به رهبری تکنولوژی دنیا

شورای مرکزی حزب کمونیست چین، برنامه ای مالی را برای سال های 2021 تا 2025 تصویب کردند. طبق این برنامه، چین تا سال 2035 به رهبر تکنولوژی دنیا تبدیل می گردد.

19 آذر 1399

دانشگاه های موردتایید وزارت علوم در آمریکا سپتامبر 2020

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا برای شروع در سپتامبر 2020

14 آذر 1399

سردار جلالی: عرصه سایبری میدان جدید مجاهدت ناجا در ارتقای امنیت اجتماعی است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیغام خود به مناسبت روز نیروی انتظامی، عرصه سایبری را میدان جدید مجاهدت ناجا در ارتقای امنیت و آرامش اجتماعی دانست.

4 آذر 1399

از فناوری 5G چه می دانید؟

فن آوری 5جی از میزان سرعت بسیار بیشتری نسبت به 4جی وعده می دهد، اما هنوز مشخصا نیست که این سرعت دقیقا چه کاربرد هایی خواهد داشت.

28 آبان 1399

میلیارد ها قطعه سنگ از زهره در کره ماه

کابوت می گوید کره ماه شرایط نگهداری مناسبی را برای حفظ این سنگ های باستانی فراهم می نماید. هر چیزی از سیاره زهره که روی زمین فرود آمده باشد احتمالا با توجه به فعالیت های زمین شناسی، بسیار عمیق در زمین مدفون شده است.

24 آبان 1399

جاذبه های جیپور، شهر صورتی هند

اگر می خواهید در میان تاریخ هند قدم زده و شکوه و عظمت پادشاهان این سرزمین را از نزدیک ببینید، به شهر جیپور سفر کنید! جیپور یکی از اضلاع مثلث طلایی هندوستان است و بسیاری آن را با نام شهر صورتی هم می شناسند. هر چند زیبایی های جیپور را باید از نزدیک دید و لمس...

21 آبان 1399

11 توصیه برای اینکه استراحتی اثربخش داشته باشید

همه ما از اهمیت استراحت و تأثیر آن آگاهیم. شاید پرسش عجیبی به نظر برسد اما آیا شما می دانید که چطور باید استراحت کنید؟ اغلب ما باور داریم استراحت کردن امری مسلم و ساده است که همه می دانیم چطور آن را انجام دهیم؛ اما باید بدانید که استراحتی که با بازیابی...

20 آبان 1399

واکسن کووید 19 هند احتمالا سال آینده عرضه گردد

شرکت زیست فناوری بهارات هند میخواهد در صورت دریافت تاییدیه ، واکسن خود موسوم به کُواکسین (covaxin) را در سه ماهه دوم سال آینده(2021) عرضه کند.

16 آبان 1399
تعداد: (246)