استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی های آیفون

به گزارش سافاری رو، اپل برای حمایت از محیط زیست و فراوری گوشی های هوشمند سبز از مواد بازیافت شدنی در طراحی تلفن های همراه آیفون استفاده می نماید.

استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی های آیفون

به گزارش خبرنگار ، اپل سیاستی جدید را برای ساخت گوشی های هوشمند جدید خود و سازگاری آن ها با محیط زیست در نظر گرفته است. این شرکت به طور گسترده ای از مواد قابل بازیافت و کمتر آسیب زننده به محیط زیست در ساخت تلفن های همراه استفاده می نماید. قسمت عمده ای از این مواد بازیافت شدنی فلزات کمیابی هستند که در ساخت قطعات سخت افزاری آیفون ها استفاده می شوند.

iPhone 11 Pro Max سنگین ترین گوشی حال حاضر دنیا

اپل هر ساله حجم زیادی از فلزات نادر را برای تیود قطعات سخت افزاری و بدنه گوشی های آیفون به کارگیری می نماید. به دلیل اهمیت حفظ و ذخیره فلزاتی از قبیل آلومینیوم در طبیعت، اقدام اپل برای بازیافت فلزات گرانبها و نادر می تواند یاری شایانی و آلودگی کمتر محیط زیست و حفظ معادن محدود این فلزات بکند. اپل علاوه بر گوشی های جدید خود مدل های قدیمی تر آیفون را نیز که مورد بازفراوری قرار می گیرد از مواد بازیافت شده فراوری می نماید.

فراوری آیفون های سبز با استفاده از مواد بازیافت شدنی

در حال حاضر اپل مواد بازیافت شده مورد احتیاج خود را از منابع خارج از این شرکت تامین می نماید ولی طبق برنامه ریزی انجام شده در آینده ای نزدیک گوشی های فرسوده و از رده خارچ شده آیفون مورد بازیافت قرار گرفته و پس از جدا سازی قطعات و فلزات کاربردی آن ها دوباره به چرخه ساخت دستگاه های هوشمند باز می گردند.

تحقیقات مختلف از سوی سازمان های حامی محیط زیست نشان داده است بازیافت مواد مورد احتیاج برای ساخت گوشی های هوشمند برای کره زمین حیاتی است و می تواند گامی مهم در جلوگیری از تغییرات سریع آب و هوا باشد. در فراوری هر دستگاه تلفن همراه هوشمند از 17 نوع فلز کمیاب در طبیعت استفاده می گردد و کاهش برداشت و وابستگی به این نوع فلزات می تواند حیات آینده زمین را تامین کند.

اپل از سال 2017 میلادی قوانینی را برای فراوری دستگاه های هوشمند خود با روش های سبز اجرا نموده، ولی بنا بر بعضی از دلایل روند کامل اجرای این قانون با تاخیر و کندی همراه بوده است. کارشناسان و مشتریان شرکت اپل امیدوار هستند که آیفون های جدید دوستی مناسب برای محیط زیست باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 523

به "استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی های آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از مواد بازیافت شدنی در ساخت گوشی های آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید