این کار موهای سرتان را نابود می نماید ، روش درست استفاده از سشوار که تا به حال نمی دانستید

به گزارش سافاری رو، با استفاده از سشوار شما می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه موها را آراسته و مرتب کنید اما اگر با اصول کشیدن سشوار آشنا نباشید، به موهایتان آسیب می زنید.

این کار موهای سرتان را نابود می نماید ، روش درست استفاده از سشوار که تا به حال نمی دانستید

به گزارش خبرنگاران، با استفاده از سشوار شما می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه موها را آراسته و مرتب کنید اما اگر با اصول کشیدن سشوار آشنا نباشید استفاده نادرست از این وسیله حرارتی نه تنها سبب زیبایی موها نمی شود بلکه می تواند به موهای شما آسیب برساند. خشکی، شکستن و وز شدن شدید موها از عواقب استفاده نادرست از سشوار هستند.

استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو با حرارت بالا به مرور زمان سبب آسیب به ساختمان موها و شکننده کردن آنها می شود، بنابراین اگر برای حالت دادن به موهای خود قبل از استفاده از سشوار یا هر وسیله داغی موهای خود را نمدار نموده و محصولاتی مانند اسپری یا کرم های حفاظت کننده روی آن بزنید تا از موها در برابر آسیب و گرما محافظت کند و موها را نرم و خوش حالت کند.

اگر موهای خشکی دارید از محصولاتی که حاوی الکل هستند، استفاده نکنید. اگر هم موهایتان نرمال یا چرب است، دور مواد روغنی را خط بکشید.

از متعلقات سشوار استفاده نمی کنید

برای خشک کردن یا حالت دادن به موها از متعلقات سشوار که در داخل جعبه در کنار خود دستگاه قرار دارند، بهره ببرید. سری این دستگاه که مانند نوک اردک است جریان هوای سشوار را به جای پخش شدن، مستقیم روی موهای شما متمرکزمی نماید. برای صاف کردن موها نیز می توانید از این سری ها یاری بگیرید.

موهایتان را تقسیم بندی نمی کنید

خشک کردن و حالت دادن به موها با سشوار از سخت ترین کارها برای افراد دارای موهایی حجیم و پر پیچ و تاب است. اگر شما موهایتان را تقسیم بندی نکنید، نه تنها کارتان بیشتر طول می کشد، بلکه نتیجه خوبی نیز خواهید گرفت.

پس با تقسیم بندی موها به 4 تا 5 بخش و این قسمت های کوچک را با کلیپس های نگهدارنده ببندید و آنها را خشک و آراسته کنید سپس از جلوی موهاتیان سشوار کشیدن را شروع کنید و به سمت پشت بروید.

سشوار را صحیح نگه نمی دارید

یکی از مهارت هایی که سرعت شما را در سشوار کشیدن موها دو چندان می نماید، نگه داشتن صحیح سشوار است. بعضی افراد برای استفاده از سشوار بدنه آن را در دست می گیرند. اما این کار اشتباه است زیرا دید شما را حین کار می گیرد و سبب می شود بر روی آن کنترل نداشته باشید.

پس سشوار را از دسته آن و موازی با شانه تان نگه دارید. به علاوه اینکه سر سشوار باید با دسته سشوار در یک جهت قرار گیرد. نه به صورت عمودی چون در این صورت موها از پشت شانه سوخته و وز می شوند.

اگر راست دست هستید و هنگام سشوار کشیدن آن را با دست راستتان می گیرید این کار اشتباه است بلکه بهتر است سشوار را در دست چپتان بگیرید تا با قدرت بیشتری به یاری برس موهایتان را خشک و به آن حالت دهید.

از باد خنک استفاده نمی کنید

بعضی مواقع هنگام سشوار کشیدن، بعضی قسمت های مو از زیر دستتان بدون اینکه خشک شوند، خارج می شوند که در اینصورت در خاتمه موهای شما در بعضی نقاط وز دیده می شود پس برای داشتن موهایی یک دست و زیبا و برای اطمینان یافتن از خشک شدن مو با یاری باد خنک سشوار خیس بودن یا خشک شدن موهای خود را آنالیز کنید.

زمانی که شما می خواهید به موهایتان مدل خاصی دهید باد خنک انتخاب مناسب تری است زیرا رطوبت موهای شما را دیرتر تبخیر می نماید که می تواند فرم موهای شما را در مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارد.

از برس های نامناسب استفاده می کنید

یکی دیگر از اشتباهات ما در آراسته کردن موها استفاده از برس های نامناسب در کشیدن سشوار است. استفاده از برس های فلزی هنگام کشیدن سشوار به علت داغ شدن سریع این برس ها سبب آسیب جدی به موها مخصوصا موهای زبر یا نازک و ظریف می شود.

پس قبل از کشیدن سشوار از محصولات محافظت کننده استفاده نمایید و هنگام سشوار کشیدن از برس هایی با دندانه هایی که جنس آن طبیعی باشد بهره ببرید تا موها از صدمه یا شکستن درامان بمانند.

سشوار را نزدیک موهایتان قرار می دهید

سشوار را مستقیم و نزدیک به موهای خود قرار ندهید زیرا موهای شما را می سوزاند. بنابراین هنگام استفاده از سشوار، آن را حداقل با سه تا چهار سانت فاصله از موهای تان نگه دارید و مرتب حرکت دهید تا همه موها به یک مقدار گرما و حرارت غیرمستقیم دریافت کند.

پس از سشوار کشیدن از محصولات مراقبتی استفاده نمی کنید

برای افزایش زیبایی موهایتان و جلوگیری از وز شدن و حالت گرفتن بهتر موها بعد از سرانجام سشوار محصولاتی مانند سرم یا اسپری های مو را به خاتمهی موهای تان بزنید و به بقیه قسمت های مو منتقل کنید اما در این کار افراط نکنید زیرا سبب چرب شدن و به هم چسبیده شدن موها می شود.

مسیر سشوار کشیدن را اشتباه انتخاب می کنید

شما هنگام سشوار کشیدن باید این کار را از ریشه شروع کنید و به سمت خاتمهی موهایتان بروید تا با حرکت جهت کوتیکول های مو ، موهایتان صاف و شفاف تر شود. در غیر این صورت کوتیکول های موی شده باز شده و موها وز می شوند.

سشوار را نزدیک سرتان نگه می دارید

نزدیک نگه داشتن سشوار به سرتان به موها و پوست سرتان آسیب می رساند، پس باید فاصله مناسب میان سشوار و سرتان باید 30.5 باشد.

موهایتان را مدت زیادی در حوله می پیچید

اگر جنس حوله شما از نخ است موهایتان را بیشتر از 30 دقیقه در حوله نپیچانید زیرا این جنس پارچه به علت اصطکاکی که ایجاد می نماید، به موهای شما آسیب بیشتری در طول سشوار کشیدن می رساند. پس بهتر است جنس حوله شما میکرو فیبر باشد و موهایتان را نیز بیشتر از 10 دقیقه داخل حوله نگه ندارید.

سشوار را تمیز نمی کنید

وجود گرد و غبار و کثیفی روی سشوار سبب کم شدن طول عمر سشوار و آسیب به موهای شما می شود. وجود گرد و غبار شدت باد سشوار را کم نموده و دمای موتور را بالا می برد پس بهتر است سشوار را ماهی یک بار و یا در صورت استفاده زیاد دو هفته یکبار تمیز کنید.

فوت و فن سشوار کشیدن صحیح موها

نکاتی را هنگام سشوار کشیدن باید در نظر داشته باشید که شامل:

  • زمانی که مو کاملا خیس است، به هیچ عنوان سشوار نکشید.
  • برای خشک کردن موها هیچ وقت از باد داغ سشوار استفاده نکنید و درجه سشوار را روی شدت میانه تنظیم کنید.
  • بعد از رنگ کردن مو سشوار نکشید زیرا موی رنگ شده، شکننده تر و آسیب پذیرتر هستند.
  • اگر مرتب از سشوار استفاده می کنید، حتما از ماسک مو بهره ببرید.
  • پشت سشوار و پروانه خنک کننده را به سمت مو نگیرید زیرا ممکن است موها وارد پروانه سشوار شود و سبب سوختن دستگاه و کنده شدن موها شود.
  • برای کم یا زیاد کردن شدت دستگاه بر اساس نیازتان سشواری را انتخاب کنید که دکمه تنظیم دما و وات داشته باشد.
  • استفاده از سشوارهای UV (فرابنفش) برای افرادی که الکتریسیته ساکن در مو دارند توصیه می شود اما UV برای مو چندان مناسب نیست بلکه این افراد بهتر است به جای استفاده از سشوارهای UV (فرابنفش)، از سرم ها و اسپری های مخصوص ضد زبری مو بهره ببرید.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2319

به "این کار موهای سرتان را نابود می نماید ، روش درست استفاده از سشوار که تا به حال نمی دانستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کار موهای سرتان را نابود می نماید ، روش درست استفاده از سشوار که تا به حال نمی دانستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید