ترامپ: رهبر کره شمالی ناامیدم نمی کند ، آنها در چند روز گذشته سه موشک کوتاه برد آزمایش کردند ، اینها نقض توافق سنگاپور نیست ، کیم، چشم انداز زیبا و فوق العاده ای برای کشورش دارد

به گزارش سافاری رو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از آزمایش های موشکی چندباره کره شمالی به دنبال نشست ناموفق او با کیم جونگ اون رهبر این کشور، همچنان به بی اهمیت جلوه دادن این آزمایش ها ادامه می دهد.

ترامپ: رهبر کره شمالی ناامیدم نمی کند ، آنها در چند روز گذشته سه موشک کوتاه برد آزمایش کردند ، اینها نقض توافق سنگاپور نیست ، کیم، چشم انداز زیبا و فوق العاده ای برای کشورش دارد

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

ترامپ عصر آدینه در پیامی توئیتری با اشاره به آزمایش های موشکی چند روز اخیر کره شمالی نوشت: کیم جونگ اون و کره شمالی در چند روز گذشته 3 موشک کوتاه برد آزمایش نموده اند. این آزمایش های موشکی نقض توافق امضاشده دو کشور در سنگاپور نیست و در آن نشست نیز وقتی ما [با هم] دست دادیم، هیچ صحبتی از موشک های کوتاه برد نبود.

وی با اذعان به اینکه آزمایش های اخیر موشکی در کره شمالی ممکن است نقض کننده قطعنامه های سازمان ملل متحد باشد، اضافه کرد: رئیس کیم قصد ندارد با نقض اعتماد مرا ناامید کند، چیزهای بسیاری هست که کره شمالی می تواند به دست آورد. استعداد این کشور تحت رهبری کیم جونگ اون نامحدود است.

ترامپ همچنین با تاکید بر اینکه کیم چشم انداز زیبایی برای کشور خود دارد، مدعی شد که این چشم انداز تنها ازسوی آمریکا و تحت ریاست جمهوری او قابل دستیابی است.

کره شمالی بامداد چهارشنبه بار دیگر دست به آزمایش دو فروند موشک بالستیک کوتاه برد زد که از ساحل شرقی این کشور شلیک شد.

به گفته ارتش کره جنوبی، موشک اول در ساعت 5:06 و دومی ساعت 5:27 دقیقه بامداد چهارشنبه (به وقت محلی) از منطقه کاملا در نزدیک بندر وونسان در ساحل شرقی کره شمالی شلیک شده و هر دو در ارتفاع 30 کیلومتری مسافتی حدود 250 کیلومتر را طی نموده است.

کره شمالی چهارشنبه هفته پیش نیز دو موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش کرد که به گفته جئونگ کیئونگ دو وزیر دفاع کره جنوبی مشابه موشک های آزمایش شده در این هفته بوده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای آزمایش های موشکی پی در پی ازسوی کره شمالی را در ارتباط با کاهش تنش در شبه جزیره کره غیرمفید دانست و خواهان توقف این آزمایش ها شد.

رهبر کره شمالی آزمایش های هفته گذشته کشورش را هشداری به کره جنوبی برای توقف واردات تسلیحات با تکنولوژی های جدید و همچنین رزمایش های مشترک با آمریکا توصیف کرد.

کیم روز آدینه گذشته بدون اشاره به نام آمریکا که به صورت مشترک با کره جنوبی این رزمایش ها را برگزار می نماید، گفت: مجبوریم آزمایش سلاح های فوق العاده قدرتمند خود را با هدف مقابله با تهدیدات بالقوه و مستقیمی که امنیت کشورمان را از سوی کره جنوبی تهدید می نماید، انجام دهیم.

کره شمالی که از چند ماه پیش از شروع مذاکرات خلع سلاح هسته ای با آمریکا آزمایش های هسته ای و موشکی خود را متوقف نموده بود، پس از این توقف چند ماهه برای چندمین بار در ماه اخیر دست به آزمایش موشکی زده است.

مذاکرات آمریکا و کره شمالی پس از دومین نشست سران دو کشور در هانوی پایتخت ویتنام به دلیل عدم تفاهم درباره مفاهیمی همچون خلع سلاح هسته ای و سطح درخواست های دو طرف به بن بست کشیده شد.

ترامپ و کیم برای اولین بار سال گذشته در پایتخت سنگاپور دیدار نموده و توافقی کلی و دو صفحه ای را امضا کردند.

نشست دوم آن ها در میان ضیافت ناهار نیمه کاره رها شد و هر دو طرف یک دیگر را مقصر آن می بینند.

کره شمالی گفته است که ترامپ خواهان تحویل همه تاسیسات هسته ای این کشور شده و مذاکرات را به بن بست کشانده است. این در حالی است که آمریکا مدعی است پیونگ یانگ برطرف همه تحریم ها را به عنوان پیش شرط خلع سلاح هسته ای مطرح نموده است.

پیونگ یانگ ادعای آمریکا را رد نموده و بیان کرد که کیم در دیدار دوم با ترامپ خواهان برطرف بعضی از تحریم ها شده بود.

ترامپ و کیم پس از کش و قوس فراوان اوایل تیرماه در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با یکدیگر دیدار کردند.

ترامپ که به کره جنوبی رفته بود، با حضور در این منطقه با کیم دست داد و سپس به دعوت او به عنوان اولین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا از مرز کره شمالی عبور نموده و پا در خاک این کشور نهاد

منبع: انتخاب
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 622

به "ترامپ: رهبر کره شمالی ناامیدم نمی کند ، آنها در چند روز گذشته سه موشک کوتاه برد آزمایش کردند ، اینها نقض توافق سنگاپور نیست ، کیم، چشم انداز زیبا و فوق العاده ای برای کشورش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: رهبر کره شمالی ناامیدم نمی کند ، آنها در چند روز گذشته سه موشک کوتاه برد آزمایش کردند ، اینها نقض توافق سنگاپور نیست ، کیم، چشم انداز زیبا و فوق العاده ای برای کشورش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید