جیرجیرک های 17 ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین گیر کردند

به گزارش سافاری رو، پرواز هواپیمای حامل خبرنگاران و گروهی از دستیاران جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که قرار بود در شامگاه سه شنبه 8 ژوئن (18 خرداد) به سوی بریتانیا پرواز کند، به تعویق افتاد.

جیرجیرک های 17 ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین گیر کردند

علت تأخیر این هواپیما هجوم گونه ای از جیرجیرک ها بود که بعد از 17 سال از زمین در آمده بودند.

هواپیمای اجاره ای کاخ سفید قرار بود حدود ساعت 9 شب پرواز کند اما مقامات شرکت هواپیمایی به کاخ سفید اطلاع دادند که جیرجیرک ها به بخش های خارجی بدنه هواپیما حمله نموده اند و ممکن است به آن آسیب رسانده باشند. سپس یک هواپیمای دیگر برای انتقال مسافران به فرودگاه بین المللی دالس فرستاده شد تا پرواز در نخستین ساعات روز چهارشنبه انجام گردد.

این اتفاق ساعاتی پیش از پرواز جو بایدن به بریتانیا روی داد. بایدن در نخستین سفر خارجی خود قرار است روز چهارشنبه با ایر فورس وان یا هواپیمای یکِ نیروی هوایی که مختص جابجایی رئیس جمهوری آمریکاست، به بریتانیا عزیمت کند. این هواپیما امکانات و مقاومت بهتری در برابر پدیده های طبیعی دارد.

زنجره های 17 ساله

زنجره های مهاجم به فرودگاه دالس که از گونه جیرجیرک ها هستند، یکی از طولانی ترین سال های عمر در میان حشرات را دارند.

در مناطقی از شرق ایالات متحده گونه ای زنجره زندگی می نماید که سال ها در زیر زمین می ماند. لارو این حشره 17 سال در زیر زمین رشد می نماید و پس از در آمدن بال هایش، بیرون می آید.

در این زمان میلیون ها زنجره در میان درختان و روی سطوح دیگر دیده می شوند. سپس آنها بالغ شده، تخمگذاری می نمایند و بعد از چند هفته می میرند. این حشرات با آن که سوژه کنجکاوی و تصویربرداری مردم و رسانه ها هستند، اما با صدای گوش آزارشان و هم با حمله دسته جمعی شان، اغلب اوقات دردسر هم درست می نمایند.

دوره حاضر از حمله زنجره ها در آمریکا که در ماه مه شروع شده از قبل پیش بینی شده بود. عمر این زنجره ها در اواخر ژوئن و اوایل ژوئیه خاتمه می یابد و ساکنان منطقه دفعه بعدی باید در سال 2038 منتظرشان باشند.،یورونیوز

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1826

به "جیرجیرک های 17 ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین گیر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیرجیرک های 17 ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین گیر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید