داستان شطرنج با صدای بهروز رضوی

به گزارش سافاری رو، رمان شطرنج را مترجمان گوناگونی با عنوان هایی متفاوت منتشر نموده اند که از آن جمله می توان به حدیث شطرنج، داستان شطرنج، شطرنج باز، قصه شطرنج و شطرنج با ترجمه های محمود حدادی، علی منصوری، محمد مجلسی، نیره سعیدی، هوشیار منتصری، افسون گودرزپور، الهام رحمانی و محمد قصاع اشاره نمود.

داستان شطرنج با صدای بهروز رضوی

بازخوانی رادیویی این اثر مشهور، از روی ترجمه محمد قصاع در انتشارات قدیانی در شش قسمت 20 دقیقه ای انجام گرفته است و پخش آن در هفته یاد گردیده بین ساعت 23:30 تا 24 خواهد بود.

اشتفان تسوایگ در ایران، با نام های گوناگونی از جمله استفان زویگ، استفان زوایگ و اشتفان سوایگ شهرت دارد، او در سال 1881 میلادی در وین اتریش به جهان آمد و در سال 1942 در برزیل (که تبعیدگاهش بود) با زندگی خداحافظی کرد.

برخی از آثار او عبارتند از وجدان بیدار، آموک، ترس، پیکار با شیطان، بی قراری دل، 24 ساعت از زندگی یک زن، ماجرای جوانی یک استاد، اراسموس روتردامی و روزگارش و داستان شطرنج.

عوامل برنامه کتاب شب عبارتند از محمود احمدی تهیه کننده، بهروز رضوی گوینده، محسن فراهانی صدابردار و محمدباقر رضایی سردبیر و نویسنده و گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران نیز متولی فراوری این برنامه است.

کتاب شب از امشب 17 شهریور تا پنجشنبه 22 شهریور بازخوانی می گردد و بعد از پخش، در سایت رادیو تهران قسمت کتاب گویا، قابل دسترسی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 38

به "داستان شطرنج با صدای بهروز رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان شطرنج با صدای بهروز رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید