شهر ممنوعه چین دیجیتال سازی می گردد

به گزارش سافاری رو، موزه قصر که به اسم شهر ممنوعه چین شناخته می گردد، استفاده از فناوری دیجیتال را برای افزایش جذابیت در میان عموم و مبادلات بین المللی افزایش می دهد.

شهر ممنوعه چین دیجیتال سازی می گردد

نمایشگاه بین المللی تجارت چین در سال 2021 با مجموعه ای از فناوری های دیجیتال مانند عکاسی پانوراما، اطلاعات و عکس های سه بعدی با دقت بالا، عینک های هوشمند مجهز به هوش مصنوعی و دستیار صوتی موزه را شیک و پرجنب وجوش نموده است.

یکی از غرفه های این موزه که کاربردهای فناوری دیجیتال در باستان شناسی و حفاظت از آثار فرهنگی را به نمایش می گذارد، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. یو ژوانگ، معاون بخش دیجیتال و اطلاعات موزه می گوید: دیجیتال شدن موزه قصر بیش از 20 سال طول کشیده است. هدف اساسی این حرکت، حفظ آثار و مالکیت آن ها و بعلاوه استفاده از این میراث فرهنگی عظیم و ارزشمند انسانی از طریق فناوری دیجیتال است.

در حال حاضر، بیش از 700 هزار اثر باستانی در موزه قصر دیجیتالی شده است و این فرایند با نظم سالانه 70 تا 80 هزار قطعه در حال اجرا است.

یو می گوید: ما در کوشش هستیم تا به همه آثار فرهنگی ملموس یک شناسه دیجیتالی بدهیم.

تخریب مکرر و آسیب تماشا آثار فرهنگی در سراسر دنیا هم باعث می گردد معاون بخش دیجیتال و اطلاعات موزه قصر احتیاج سرعت بخشیدن به دیجیتالی شدن موزه قصر را احساس کند.

او درباره از بین بردن و تعمیر یک ساعت عتیقه تزئین شده با برج و پاگودای بلند صحبت می نماید و می گوید که کل این فرایند با استفاده از فناوری جمع آوری داده های سه بعدی ثبت شده است.

یوانگ بعلاوه می افزاید: اگر مجموعه و میزان گیری ها به میزان کافی دقیق باشد می توانیم در آینده از چاپ سه بعدی و فناوری های دیگر برای ضبط فرآیندهایی شبیه تعمیر ساعت استفاده کنیم.

موزه ها در چین سرعت دیجیتالی شدن را در میان همه گیری کووید -19 افزایش داده اند و به بازدید کنندگان امکان می دهد از طریق اینترنت از نمایشگاه های آنلاین لذت ببرند.

به گفته یو ژوانگ در آینده آثار فرهنگی موزه ها از سراسر دنیا به راحتی می توانند به صورت مجازی برای حضور در یک نمایشگاه بین المللی آنلاین جمع آوری شوند؛ این امر گفتگوها و تبادلات بین تمدن و فرهنگ ها را تسهیل می نماید که اتفاق بسیار هیجان انگیزی است.

دستاوردهایی که موزه قصر در زمینه دیجیتالی شدن به دست آورد به بیش از 200 کشور معرفی شده است.

لنگ هانژانگ، یکی از کارمندان موزه قصر، می گوید: فناوری بخش بندی تصویر که قبلاً نمای واضح تر و نزدیک تری از شاهکارهای نقاشی در مجموعه موزه قصر را در سطح پیکسل ارائه می داد، اکنون به طور گسترده ای در موزه های داخلی و خارجی استفاده می گردد.

او می افزاید: موزه قصر بعلاوه به طور فعال به تبادلات پرسنل و فناوری با همتایان خارجی خود ادامه می دهد. کار دیجیتال سازی به منظور حفظ دائمی میراث فرهنگی است که حداقل 600 سال قدمت دارند.

* ترجمه: آناهیتا رشیدی

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1914

به "شهر ممنوعه چین دیجیتال سازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر ممنوعه چین دیجیتال سازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید