فیل چه کسی در پرسپولیس یاد هندوستان کرد؟ ، کارگزاری که کار دست باشگاه داد!

به گزارش سافاری رو، کارگزار پرحاشیه باشگاه پرسپولیس و قرارداد غیر اصولی و تحمیلی آن در دوره مدیریت ضعیف گذشته که از قضا مورد حمایت تلویحی وزارت ورزش نیز بود، بالاخره کار دست قرمز ها داد و حیثیت این باشگاه پرهوادار ایرانی را در میدان آسیایی به بازی گرفت.

فیل چه کسی در پرسپولیس یاد هندوستان کرد؟ ، کارگزاری که کار دست باشگاه داد!

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، پرسپولیس که به اتهام حرکت نژادپرستانه ستاره گلزنش در فصل گذشته، عیسی آل کثیر را تا خاتمه مسابقات نداشت و زیان کلانی را تجریه کرد، این بار از جایی که فکرش را نمی کرد، ضربه خورد. جایی که رسانه و صفحه رسمی باشگاه در اختیار کامل کارگزار تبلیغاتی نهاده شد و به بهانه کسب درآمد، ضربه ای اساسی بر پیکره پرسپولیس وارد شد که جبرانش سخت خواهد بود. بی توجهی به هشدار های مردم و رسانه ها، و بی حاصل ماندن کوشش مدیرعامل جدید برای اصلاح بند های این قرارداد ناعادلانه و نامتوازن و غیرحرفه ای، در نهایت لطمه عظیمی را وارد کرد که در شرایط فعلی فوتبال ایران با ای اف سی، می تواند بهانه های جدیدی دست لابی قدرتمند عربی-سعودی بدهد. شد آنچه نباید می شد.

در حالی که پرسپولیس از زمان اعلام نام میزبان بازی های گروه E مشغول اعتراض و اثبات آماتور بودن میزبانی و امکانات هندی ها بود و بار ها با نامه اعتراضی و بیانیه های مختلف، کاستی ها را فریاد زد، ناگهان اقدامی بچگانه و عجیب که نشان از اوج رفتار غیرمسوولانه و خارج از آداب حرفه ای داشت، بهانه ای دست میزبان پرایراد مسابقات داد که با یک شکایت خطرناک، دهان مدیران و مربیان پرسپولیس را بست و حالا همه امیدوارند ماجرا با یک جریمه چندصد میلیونی ختم به خیر گردد و محرومیتی دیگر پرسپولیس را زخمی و متضرر نکند.

باشگاه پرسپولیس؛ دست بسته و مبهوت از گل بخودی کارگزار پرحاشیه

درد آنجاست که هیچ یک از ارکان باشگاه پرسپولیس در این ماجرا، قصور و تقصیری نداشتند و هر چه هست بیرون ساختمان و تشکیلات باشگاه اتفاق افتاده! یک نفر در اداره صفحه رسمی باشگاه پرسپولیس که در اختیار شرکت آتیه داده پرداز است دلش هوای هندوستان نموده و بی دلیل سفر قرمز ها به گوا را به لشکرکشی نادرشاه به هند و تصاحب الماس کوه نور تشبیه نموده است.

به گزارش سایت تابناک، فوتبال حرفه ای امروز در جهان، چنین اشتباهات و گاف هایی را نمی بخشد و قوانین سفت و سختی برای هرگونه توهین قومی و نژادی در نظر گرفته شده است. لیگ قهرمانان آسیا هم به واسطه تنوع نژاد ها و اقوام و ادیان در سرتاسر این قاره پهناور، روی این مسایل بسیار حساس است و با محرومیت شش ماهه آل کثیر آن را به اثبات رساند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به اعتراضات کتبی و شفاهی متعدد پرسپولیس به انتخاب هندوستان، و همچنین شکایت فدراسیون ایران به دادگاه عالی ورزش بر سر پرونده سلب میزبانی مقدماتی جام جهانی، حالا یک اهرم محکم به دست آورده تا فوتبال کشورمان را تحت فشار قوی قرار دهد.

پرسپولیس بعد از چند روز از انتشار این پست و البته حذف این مطلب، عذرخواهی خود را در همین صفحه از هندی ها انجام داد، اما ماجرا به همین جا ختم نشده و حالا که خبر رسمی شکایت فدراسیون هند مطرح شده، به نظر می رسد باشگاه قرمزپوش با چالش جدیدی روبرو است که با یک پوزش فراقتصادیته، ماست اقتصادی نمی گردد.

پست صدری؛ کوششی برای دلجویی بیشتر از هند و جلوگیری از حکم شدید AFC

در همین زمینه صدری رئیس هیات مدیره جدید پرسپولیس که معمولا فقط در صفحه شخصی خود در مورد این باشگاه موضع گیری می نماید، با انتشار پست زیر بار دیگر از هندی ها عذرخواهی نموده و البته از این خبر داده که قصد دارند درگاه های ارتباطی این باشگاه را که در اختیار کارگزار است، تحویل بگیرند و با فرد خاطی برخورد شدیدی انجام دهند.

قاعدتا این حرکت کارگزار باشگاه، بیش از پیش فرصت فسخ قرارداد را که قبل از این ممکن نبود، در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار داده تا از وارد شدن زیان بیشتر جلوگیری کند و بتواند از بند یک قرارداد پرایراد و مشکوک رهایی یابد، البته اگر وزارت ورزش مانند بار قبلی در جهت عکس منافع باشگاه قدم برندارد و بگذارد کار به روال طبیعی خود پیش برود.

قانون درباره حکم گاف پرسپولیس چه می گوید؟

حالا سوال اساسی میلیون ها طرفدار پرسپولیس که با این شکایت ، نگران احکام شدید ای اف سی علیه تیم خود هستند، این است که شکایت فدراسیون فوتبال هند، چه تبعاتی برای پرسپولیس دارد؟

به نظر می رسد باید کتاب قوانین انضباطی و بازی جوانمردانه را باز کرد تا به متن قوانین رسید. در این مورد حقوقدان های فوتبال متفق القول می گویند احتمال کسر امتیاز برای پرسپولیس مطرح نیست اما خطر می تواند از این عظیم تر هم باشد.

در ماده 54 و 58 اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا، درباره این موضوع صحبت شده است. در این ماده نوشته شده هر فردی که نفرت و خشونت را به صورت عمومی منتشر کند، با جرایمی روبرو می گردد. اگر این فرد بازیکن فوتبال باشد، حداقل برای 15 مسابقه تعلیق می گردد و حداقل 3 هزار دلار جریمه می گردد. اما برای هر فرد دیگری محرومیت حداقل 12 ماهه در نظر گرفته شده است. یعنی هر عضوی از باشگاه یا فدراسیون چنین کاری نموده با این جرایمی تا 30 هزار دلار و محرومیت روبرو خواهد شد. در ادامه هم نوشته شده که چنانچه این موضوع در صفحه های اجتماعی (اینستاگرام) منتشر گردد، با مجازات همراه خواهد بود.

باید دید برداشت مسوولان رسیدگی کننده به شکایت هندی ها از قانون چیست؟ آیا به جریمه چندده هزاردلاری بسنده می نماید و پرسپولیس با پرداخت پول از این ضربه خلاص می گردد یا نهاد قضایی کنفدراسیون، محرومیتی را هم در نظر می گیرد؟

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1682

به "فیل چه کسی در پرسپولیس یاد هندوستان کرد؟ ، کارگزاری که کار دست باشگاه داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیل چه کسی در پرسپولیس یاد هندوستان کرد؟ ، کارگزاری که کار دست باشگاه داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید