قطار ملی به زودی رونمایی می گردد

به گزارش سافاری رو، تهران (پانا) - شهردار تهران از بهره برداری از قطار ملی که با 80 درصد توان داخلی ساخته شده است در روزهای پایانی اسفند سال جاری با حضور رئیس جمهوری اطلاع داد.

قطار ملی به زودی رونمایی می گردد

به گزارش سایت شهر، پیروز حناچی شهردار تهران صبح پنجشنبه-14 اسفند-در آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های دولاب و میدان قیام در خط هفت که با حضور مجازی رییس جمهور برگزار می شد، درباره کاهش صدور پروانه های ساختمانی به نسبت دوره های قبل مدیریت شهری گفت: پروانه های ساختمانی سال جاری نسبت سال 91 ، 70 درصد کاهش داشته است و هم اکنون به هشت هزار پروانه رسیده است. در عین حال تخلفات ساختمانی هم 30 درصد کاهش یافته است.

حناچی درباره اوراق مشارکت برای مدیریت شهری نیز گفت: هفت هزار میلیارد اوراق مشارکت در سال96 و 13 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در سال 97 و 15 هزار در سال 98 که در مجموع 35 هزار میلیارد ریال منتشر شده است. همچنین مجوز 24 هزار میلیارد ریال هم برای سال جاری اخذ شده است.

او در زمینه مناسب سازی فضای عمومی برای افراد دارای معلولیت گفت: یکی از اقداماتی است که باجدیت دنبال شده همین مناسب سازی فضاهای عمومی است و در این دوره از مدیریت شهری شرط افتتاح پروژه ها استاندارد بودن ساختمان پروژه از منظر مناسب سازی است.

شهردار تهران در ادامه به بعضی اقدامات دیگر شهرداری در این دوره از مدیریت شهری پرداخت و گفت: در این دوره از مدیریت شهری 63 میدان میوه تره بار ساخته، 51 میدان بازسازی و نوسازی شده است و تا خاتمه سال 11 میدان میوه و تره بار دیگر نیز افتتاح خواهد شد که درمجموع تعداد میادین میوه و تره بار در تهران به 272 می رسد.

او ادامه داد: با اجرای طرح کاپ در تهران، میزان فراوری پسماند در شهر از 7 هزار تن به 5 هزار و 300 تن رسیده است. در بحث پسماندها همچنین روزانه ده هزار تن از نخاله های ساختمانی به شن و ماسه تبدیل می گردد. در این زمینه چهل دستگاه خودروی پسماند پزشکی نوسازی و مجهز به دوربین و ردیاب الکترونیکی شده اند.

شهردار تهران به افزایش فضاهای سبز در محدوده داخلی شهر تهران اشاره نمود و گفت: با افزایش تعداد و حجم فضاهای سبز، محلات بدون بوستان از 17 محله به 9 محله کاهش یافته است و همچنین 18 باغ عظیم تهران در داخل پهنه های مسکونی به مساحت 102 هزار متر مربع برای تبدیل به بوستان تملک شده است.

او در ادامه گزارش خود به رییس جمهور در آیین افتتاح دو ایستگاه دولاب و میدان قیام گفت: در این دوره از مدیریت شهری 12 ایستگاه آتشنشانی ساخته شده و زمان رسیدن تیم آتش نشان به محل حادثه به 43 ثانیه کاهش یافته است و به زودی 6 ایستگاه دیگر افتتاح خواهد شد. در این دوره از مدیریت شهری همچنین 10 ایستگاه باران سنج و 4 ایستگاه برف سنج در نقاط مختلف شهر تهران نصب شده است.

شهردار تهران درباره دو ایستگاه مترو که امروز افتتاح شد نیز گفت: این دو ایستگاه با اعتبار 580 میلیارد تومان در دو منطقه تاریخی تهران ساخته شده است . این دو ایستگاه برای اولین بار در شرایط تحریمی با بسیاری از تجهیزات ساخت داخل مثل پله های برقی افتتاح می گردد.

او همچنین از بهره برداری از قطار ملی که با هشتاد درصد توان داخلی ساخته شده است در روزهای خاتمهی اسفند سال جاری با حضور رییس جمهور اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1653

به "قطار ملی به زودی رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار ملی به زودی رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید