مراقبت از موهای رنگ شده و 10 نکته برای طولانی شدن عمر رنگ مو

به گزارش سافاری رو، بسیاری از خانم ها و حتی آقایانی که موهایشان را رنگ می نمایند، از تغییر رنگ موها بعد از گذشت زمان ناراحت هستند و احساس می نمایند وقت و هزینه ای را که به این کار اختصاص داده اند، هدر رفته است. برای اینکه بتوانید برای مدت زمانی طولانی از رنگ موهایتان به همان شکل زیبای اولیه لذت ببرید، 10 قانون بسیار مهم وجود دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

مراقبت از موهای رنگ شده و 10 نکته برای طولانی شدن عمر رنگ مو

بسیاری از خانم ها و حتی آقایانی که موهایشان را رنگ می نمایند، از تغییر رنگ موها بعد از گذشت زمان ناراحت هستند و احساس می نمایند وقت و هزینه ای را که به این کار اختصاص داده اند، هدر رفته است. برای اینکه بتوانید برای مدت زمانی طولانی از رنگ موهایتان به همان شکل زیبای اولیه لذت ببرید، 10 قانون بسیار مهم وجود دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

1. نکات قبل از رنگ کردن موها را رعایت کنید

قبل از رنگ کردن موها به نکات زیر دقت کنید:

· معمولا توصیه می گردد چند روز قبل از روز رنگ کردن موها، از شستن شان خودداری کنید و اجازه دهید موهایتان کمی چرب شوند. این کار یاری می نماید موقع رنگ کردن یا دکلره کردن آسیب کمتری به موها وارد گردد. البته این مسئله به صورت علمی ثابت نشده است؛ اما تجربه آرایشگران نشان داده که روش خوبی است و می توان از آن استفاده کرد.

· همواره به موهایتان برسید و آن ها را تقویت کنید تا وقتی رنگ می شوند، دچار خشکی بیش از حد نشوند. برای این کار می توانید از چند وقت قبل از وقت آرایشگاه یا روزی که برای رنگ کردن موها در منزل در نظر گرفته اید، از روغن های تقویتی مثل روغن نارگیل استفاده و رطوبت لازم برای حفظ سلامت موها را فراهم کنید.

2. مواد اولیه مرغوب بخرید

درست است که ممکن است قیمت اکسیدان و رنگ موی با کیفیت کمی بیشتر از گزینه های معمولی باشد؛ اما ارزشش را دارد که در لیست خرید شما قرار بگیرد. اگر قرار است چندین ساعت زیر دست آرایشگر بنشینید و وقت بگذارید، بهتر است نتیجه این کار مدت زیادی دوام داشته باشد و تغییر نکند. به همین دلیل استفاده از اکسیدان باکیفیت از بهترین برندها برای رنگ مو و همچنین پودر دکلره و رنگ مو مرغوب اهمیت زیادی دارد. معمولا کم ضررترین این گزینه ها موادی هستند که پایه گیاهی دارند.

3. کار را به دست کاردان بسپارید

استفاده از رنگ مو در خانه، در شرایطی نتیجه مثبت به دنبال دارد که همواره از یک رنگ مو بهره ببرید و نخواهید تغییری در ظاهرش ایجاد کنید؛ اما اگر می خواهید رنگ موی تان را عوض کنید؛ اولا برای به دست آوردن بهترین نتیجه و ثانیا برای اینکه با چند بار شسته شدن، دچار تغییر رنگ مو نشوید، این کار را در خانه انجام ندهید. در عوض از متخصصان رنگ کار یاری بگیرید که به صورت تخصصی درباره بافت موها مطالعه نموده اند و اصول حرفه ای ترکیب رنگ را می دانند.

4. سشوار کشیدن را به این تعداد محدود کنید

درست است که سشوار کشیدن ظاهری شیک و منظم به موهای شما می دهد؛ اما باید بدانید که استفاده از وسایل حرارتی مثل سشوار، اتوی مو و سایر وسایل حالت دهنده می تواند باعث آسیب دیدن رنگ موهای شما گردد و به مرور منجر به کم رنگ شدن و تغییر رنگ آن ها گردد. به همین دلیل سعی کنید استفاده از این وسایل را به هفته ای یک بار محدود کنید و همان یک بار را هم علاوه بر اسپری های محافظتی از روش صحیح سشوار زدن که در این مطلب آورده شده است یاری بگیرید.. این اسپری ها از موهای شما در برابر گرمای شدید وسایل حرارتی مراقبت نموده و رطوبت لازم را برایشان فراهم می نماید. همین مسئله هم به حفظ بهتر رنگ مو یاری خواهد نمود.

5. موهایتان را زیاد نشویید

اولین کاری که بعد از رنگ کردن موها باید انجام دهید این است که طی 24 تا 48 ساعت بعد از شستن شان خودداری کنید. آرایشگران معتقدند این کار به فیکس شدن رنگ مو یاری می نماید؛ اما قانون نشستن موها به همین جا ختم نمی گردد. برای اینکه بتوانید مدت طولانی تری رنگ موهایتان را به شکل اولیه نگه دارید، نباید موهایتان را زیاد بشویید. زیاد شستن موها منجر به کدر شدن و از دست رفتن رنگ می گردد؛ بنابراین اگر بدون اینکه موهایتان کثیف شده باشد، صرفا طبق عادت هر شب یا هر صبح دوش می گیرید، دیگر این کار را انجام ندهید. این کار علاوه بر اینکه به موها آسیب می رساند، منجر به خشکی پوست هم خواهد شد.

6. موها را با آب داغ نشویید

یک دوش آب گرم بعد از یک روز خسته نماینده ایده بسیار خوبی به نظر می رسد؛ البته تا قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید. واقعیت این است که آب داغ هم مثل وسایل حرارتی تاثیر خوبی روی رنگ موهای شما نخواهد داشت و باعث می گردد رنگ مو سریع تر از بین برود. به همین دلیل بهتر است موقع دوش دریافت از آب ولرم بهره ببرید.

7. حتما از شامپوی مخصوص بهره ببرید

ممکن است به استفاده از یک نوع شامپو عادت داشته باشید؛ اما زمانی که موهایتان را رنگ کردید، روتین مراقبت از موهای شما هم عوض خواهد شد و از این به بعد باید از شامپوهای مرغوبی بهره ببرید که مخصوص رنگ مو هستند؛ این شامپوها زنانه و مردانه ندارند و آن دسته از آقایان که موهایشان را رنگ می نمایند هم باید برای حفظ بهتر رنگ مو سراغ این شامپوها بروند؛ در غیر این صورت بهتر است به خرید و استفاده از اسپری موقت رنگ مو بسنده کنید؛ چون موی رنگ شده و حتی رنگ ابرو احتیاج به مراقبت خاص خودش را دارد.

8. ماسک مو و نرم نماینده را از قلم نیاندازید

موهای رنگ و دکلره شده معمولا راحتتر خشک و شنماینده می شوند و رطوبت شان را از دست می دهند. به همین دلیل هم استفاده از نرم نماینده و ماسک مو در حمام و استفاده از کرم مو یا ماسک مخصوص بعد از حمام توصیه می گردد. معمولا نرم نماینده های مخصوص موهای آسیب دیده از دکلره و رنگ بسیار قوی هستند. توصیه می گردد بعد از هر بار شستن موها از نرم نماینده بهره ببرید و هفته ای یک یا دو بار بسته به احتیاج موهایتان سراغ ماسک مو بروید. اگر موهایتان وز می شوند می توانید بعد از حمام از کرم مو یاری بگیرد.

نکته مهم این است که دقت داشته باشید نرم نماینده، کرم مو و ماسک مو نباید با ریشه موها تماس داشته باشند؛ البته برخی ها این کار را انجام می دهند؛ اما معمولا به این کار توصیه نمی گردد.

9. در معرض آفتاب قرار نگیرید

قرار دریافت در معرض نور خورشید منجر به تغییر رنگ موهای شما، از دست دادن رطوبت و در نتیجه خشکی و شنمایندگی شان خواهد شد؛ به همین دلیل ضروری است که از موهای رنگ شده و حتی موهای بدون رنگ در برابر نور خورشید محافظت کنید. این کار را می توانید با استفاده از یک چتر، کلاه یا روسری انجام دهید.

10. موها را نوک گیری کنید

اگر بتوانید هر از گاهی چندین سانتی متر از پایین موهایتان را کوتاه کنید، مانع از ایجاد موخوره خواهید شد و اگر هم موخوره ای ایجاد شده باشد، قبل از اینکه بالاتر برود، قیچی می گردد و ظاهری سلامت به موهایتان خواهد داد. درست است که این روش برای تثبیت رنگ مو کارکردی ندارد؛ ولی از آنجایی که موهای رنگ شده، خشک می شوند و بیشتر مستعد موخوره هستند، این روش به حفظ سلامت موهای رنگ شده یاری زیادی خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1319

به "مراقبت از موهای رنگ شده و 10 نکته برای طولانی شدن عمر رنگ مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت از موهای رنگ شده و 10 نکته برای طولانی شدن عمر رنگ مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید