مقاله: جشنواره تئاتر فرینج کانادا

به گزارش سافاری رو، حضور غیاب که در چهار اجرا در روزهای مختلف برگزاری جشنواره روی صحنه می رود به زودی اجراهای داخلی و بین المللی خود را نیز آغاز خواهد کرد. جشنواره بین المللی تئاتر فرینج 2019 از 22 تا 26 می مصادف با اول تا پنجم خردادماه در شهر وینزور کانادا برگزار شد.

مقاله: جشنواره تئاتر فرینج کانادا

نمایش حضور غیاب قصه 2 عاشق را روایت می کند که بعد از مهاجرت یکی از آنها به کشوری دیگر، تصمیم می گیرند رابطه خود را با بازسازی جاهای خالی همدیگر پر کنند.

از دیگر عوامل این پروژه میکس مدیا می توان به نویسنده عرفان غفوری صنعتی، طراح صحنه و مشاور رسانه ای باران بن یاسین، طراح حرکت سبا نازی انجیله و طراح صدا حسام زمانی اشاره کرد.

جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا امسال از 22 می در کانادا آغاز شد و به مدت 5 روز میزبان بیش از 70 اجرای داخلی و بین المللی بود. این جشنواره در این دوره علاوه بر اجراهایی از چند کشور دنیا، میزبان نمایشی از ایران می شود که در همین راستا نمایش حضور غیاب به کارگردانی رضا بصیرزاده در بخش اصلی این جشنواره شرکت می کند.

مهاجرت، تنهایی انسان امروز و بحران هویت از موضوعاتی است که به گفته کارگردان نمایش در این اجرا مطرح می شوند.

رضا بصیرزاده که دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و آلبرتا کانادا است کارگردانی و طراحی آثاری چون ویلی لومان، میز میز است، کلفت های ژان و حضور در چند جشنواره تئاتر داخلی و بین المللی را در کارنامه دارد.

منبع مقاله: جشنواره تئاتر فرینج کانادا

انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1946

به "مقاله: جشنواره تئاتر فرینج کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: جشنواره تئاتر فرینج کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید