نظام مهندسی به شهرسازی رونق می دهد، فعالیت 36 هزار مهندس

به گزارش سافاری رو، محمد دامادی عصر یکشنبه در نشست با استاندار مازندران و اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی با اشاره به اینکه نظام مهندسی بازوی فکری توانمند و مشاور اصلی در استان است، گفت: نظام مهندسی انحراف را از حوزه فنی دور خواهد نمود و به فعالیت های شهرسازی و اجرا رونق می دهد.

نظام مهندسی به شهرسازی رونق می دهد، فعالیت 36 هزار مهندس

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، به گستردگی حوزه های فعالیت در استانداری اشاره نمود و خواهان گفتگو در بخش فنی و اجرایی و استفاده از توانمندی های نظام مهندسی در فعالیت های عمرانی شد.

در ادامه حقیقی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران نیز با بیان اینکه نظام مهندسی با 36 هزارعضو از سرمایه های تأثیر گذار استان است، از مقام عالی دولت در استان خواست که نظام مهندسی مورد حمایت استانداری قرار گیرد.

وی اشاره به اینکه ضوابط شهرسازی و ایمنی بوسیله کمیسیون موضوع ماده 100 قانون شهرداری هر روز ضعیف تر می گردد، گفت: مازندران در آرای کمیسیون ماده 100 بالاترین آمار را دارد و دلیل را می توان زمین های فاقد سند و عدم همکاری شهرداری با نظام مهندسی دانست.

وی توضیح داد: سازمان نقص هایی دارد که به راحتی برطرف خواهد شد اما این موضوع نباید بهانه ای برای عدم همکاری بعضی نهادها با نظام مهندسی باشد.

حقیقی با تاکید براینکه می بایست از ظرفیت نظام مهندسی در ساخت پروژه های عمرانی دولتی و غیر دولتی یاری گرفته گردد، ادامه داد: تشکیل کمیسیون ماده پنج باید با ضابطه و قانونمند باشد تا بتوان از ظرفیت های قانونی آن به نفع استان استفاده گردد.

وی در سرانجام از استاندار مازندران خواست که نسبت به اجرای تبصره 2 ماده 24 تجدیدنظر گردد تا از ضرر فنی و اقتصادی سازمان نظام مهندسی ساختمان جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 197

به "نظام مهندسی به شهرسازی رونق می دهد، فعالیت 36 هزار مهندس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام مهندسی به شهرسازی رونق می دهد، فعالیت 36 هزار مهندس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید