هزاران کودک پناهنده در اروپا مفقود شده اند

به گزارش سافاری رو، نتایج آنالیز های محققان نشان می دهد که بین سال های 2018 تا 2020 بیش از 18 هزار کودک و نوجوان پناهنده بدون همراه که تحت قیومیت دولت های اروپایی قرار داشتند، ناپدید شدند.

هزاران کودک پناهنده در اروپا مفقود شده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به قل از روزنامه اتریشی کوریر، در اروپا بین سال های 2018 و 2020 حدود 18292 کودک و نوجوان پناهنده بدون همراه بعد از اینکه تحت سرپرستی و مراقبت دولتی قرار گرفته بودند ناپدید شدند.

فرستنده تلویزیونی آر بی بی آلمان با استناد به تجزیه و تحلیل داده های مشترک با گاردین و رادیو هلندی VPRO در این باره گزارش داده است. بیشتر بچه ها خردسال مفقود شده از کشورهای مراکش، الجزایر و اریتره بودند.

تجزیه و تحلیل انجمن های تحقیقاتی همچنین تفاوت های آشکاری را در آمارهای ملی در این باره نشان می دهد و حاکی از آن است که فرانسه، دانمارک و رومانی هیچ گونه داده ای را درباره بچه ها پناهنده بدون همراه ثبت نمی نمایند و بلغارستان هم تفاوتی بین این بچه ها بدون همراه و بچه های که سرپرست و همراه دارند قائل نیست.

در آلمان بر اساس اطلاعات اداره فدرال پلیس جنایی (BKA) بین سال های 2018 و 2020حدود 7809 کودک بدون همراه مفقود شده ثبت شده است. بیشتر این بچه ها مفقود شده پناهندگانی از کشورهای افغانستان، مراکش و الجزایر بودند. 7082 کودک دوباره پیدا شده اند و 724 نفر هم همچنان مفقود هستند.

در اتریش هم بین سال های 2018 و 2020 حدود 207 کودک از مراکز پذیرش پناهندگان مفقود شدند. بر اساس اظهارات هماهنگ نماینده امور پناهندگی در اتریش از افراد زیر سن قانونی که به اتریش آمده اند بیش از نیمی مفقود شده اند.

در سال 2020 حدود 1.467 کودک زیر سن قانونی از اتریش درخواست پناهندگی کردند که 432 مورد آن ها پذیرفته شد.

محققان، شبکه های جنایی را در پشت پرده مفقود شدن پناهندگان کودک و نوجوان در اروپا می دانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1745

به "هزاران کودک پناهنده در اروپا مفقود شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران کودک پناهنده در اروپا مفقود شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید