شرایط تورهای ترکیه هنوز مشخص نیست

به گزارش سافاری رو، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی تهران در نامه ای از رئیس سازمان میراث فرهنگی درخواست کرد که تکلیف شرایط ممنوعیت تورهای گردشگری ترکیه مشخص شود.

شرایط تورهای ترکیه هنوز مشخص نیست

رضا اباذری رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران پیرو نامه جمعی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی تهران به او درباره پیگیری شرایط ممنوعیت تورهای گردشگری ترکیه گفت:

وقتی کودتای ترکیه رخ داد، همه بخش ها از جمله دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی فعال شدند تا مسافران زودتر به ایران برگردند و خطری روبرو آن ها نشود. حتی برخی از تورها زودتر از موعد به پایان رسید چون ایرانی ها می خواستند هرچه زودتر به کشورشان برگردند. بنابراین دفاتر خدمات مسافرتی در این راه ضرر کردند.چون قراردادهایی را با هتل ها و شرکت های هواپیمایی داشتند. می توان رقم دقیق ضرر آن ها را از تعداد پروازها و جایگاه ها به دست آورد.

اباذری در ادامه یادآورشد که وظیفه تشکل صنفی این است که منافع مشروع و قانونی اعضا را پیگیری و مطالبه کند. ما از مسئولان سازمان میراث فرهنگی در نامه ای که روز شنبه آن را نوشتیم اعلام کرده ایم که شرایط تورهای ترکیه تعیین تکلیف شود و بگویند قرار است تا چه مدتی ممنوعیت برگزاری تورها ادامه داشته باشد یا اگر قرار است مسیری باز شود، آن مقصد کدام خواهد بود. اکنون دفاتر خدمات مسافرتی در برخی از مسیرها به صورت تخصصی کار می کنند. یکی از این مسیرها ترکیه است. همچنین مسافران نیز تقاضای سفر به این کشور را دارند و دفاتر خدمات مسافرتی باید جوابگوی آن ها باشند.

اباذری با اعلام اینکه کشورهای دیگر هم اکنون تورهای گردشگری را برگزار می کنند بیان نمود:

مسئولان دفاتر خدمات مسافرتی در نامه خود خواستار برطرف شدن ابهامات درباره سفر به ترکیه هستند. ترکیه یک بازار سنتی است که برخی افراد برای استراحت یا وقت سفارت به آنجا می فرایند. نمی توان برای ترکیه جایگزین تعریف کرد. ما باید به متقاضیان سفر به ترکیه پاسخ بدهیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 2061

به "شرایط تورهای ترکیه هنوز مشخص نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تورهای ترکیه هنوز مشخص نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید