پلیس گردشگری در یزد احیا می گردد

به گزارش سافاری رو، پلیس گردشگری که برای نخستین بار در کشور با مشارکت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در سال 1381 در یزد راه اندازی و پس از مدتی فعالیتش متوقف شده بود، با رایزنی های میراث فرهنگی مجدداً در بافت جهانی این شهر احیا می گردد.

پلیس گردشگری در یزد احیا می گردد

به گزارش سافاری رو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ گردشگری به عنوان یکی از مهمترین صنایع درآمدزا امروزی دنیا، علاوه بر ایجاد اشتغال، در توسعه پایدار کشورها نیز نقش شایانی را ایفا می کند لذا دولتمردان کشورمان با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری در گوشه گوشه ایران اسلامی توسعه این بخش را با جدیت دنبال می نمایند.

شهر یزد به عنوان یکی از مهمترین، بی نظیرترین و خوش رنگ ترین اضلاع مثلث طلایی گردشگری ایران پس از ثبت دنیای، این روزها شاهد دوره ی جدیدی از گردشگری است ولی یکی از مهمترین عوامل دخیل در پیشبرد اهداف این بخش موضوع امنیت است.

بروز بعضی مسائل و مسائل مبتلا به این صنعت علی رغم امنیت بسیار بالای کشورمان به ویژه در شهر یزد، باعث شد که برای نخستین بار در کشور با مشارکت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی استان یزد در سال 1381، پلیس توریسم در این شهر تاریخی شکل بگیرد ولی فعالیت های این حوزه دوام زیادی نیاورد و پس از مدتی متوقف شد.

به دنبال ثبت دنیای بافت تاریخی یزد و لزوم برقراری امنیت و هدایت گردشگران این شهر که اینک در صدر توجه گردشگران دنیای است، مسئولان میراث فرهنگی استان مصمم به احیای مجدد پلیس گردشگر در یزد شده اند و در این راستا مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از کوشش برای معین مکانی در این بافت تاریخی برای استقرار این پلیس تخصصی با توانایی ویژه خبر می دهد.

سید مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به احیای پلیس گردشگری در شهر یزد، در این باره توضیح داد: به زودی نیروهای پلیس مسلط به زبان های خارجی و آشنا به مسائل گردشگران در بافت دنیای یزد مستقر خواهند شد.

او با بیان این که رایزنی های اولیه در این رابطه با فرماندهی نیروی انتظامی انجام و همکاری این بخش در حال اجرا است، اظهار کرد: از آنجایی که واگذاری مکانی در محدوده بافت تاریخی یزد باید از سوی دفتر حفظ و احیاء بناها، محوطه ها و بافت های تاریخی میراث فرهنگی کشور انجام گردد، به دنبال تهیه مکانی مناسب برای استقرار پلیس توریسم در محدوده این بافت دنیای هستیم.

این مسئول با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های شهر دنیای یزد برای تبدیل شدن به شهر اول گردشگری کشور، گفت: خوشبختانه یزد در سنوات اخیر شاهد درصد بالایی گردشگر به ویژه گردشگران خارجی نسبت به جمعیت استان و در مقایسه با شهرهایی چون اصفهان و شیراز که محورهای مهم گردشگری کشور هستند، بوده است و ضرورت دارد که با خدمات بهتری از جمله با ایجاد پلیس توریسم به این حجم از گردشگران ارائه گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 202

به "پلیس گردشگری در یزد احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس گردشگری در یزد احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید