چگونه از آسیب مو بعد شنا جلوگیری کنیم؟

به گزارش سافاری رو، تهران (پانا) - اگر چه سپری کردن یک روز در استخر و شنا سرگرم کننده است اما اگر مراقبت نکنید، می تواند به موی شما آسیب برساند.

چگونه از آسیب مو بعد شنا جلوگیری کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، مهم است که قبل از شنا و پس از آن، اقدامات مناسب برای مراقبت صحیح از مو های خود را انجام دهید. برای اینکه مو های خود را بدون نیاز به ترک شنا به بهترین شکل حفظ کنید، توجه به نکات زیر ضروری است:

مراقبت از مو قبل از شنا

قبل از شنا حتما دوش بگیرید تا موهایتان را خیس کنید؛ اینکار نه تنها از ورود احیانا کثیفی مو به استخر و کدر شدن آب جلوگیری می کند، بلکه از خیس شدن مو های شما در کلر و مواد شیمیایی موجود در آب هم جلوگیری می کند؛ به گونه ای که مو های مرطوب مواد شیمیایی و کلر را جذب نمی کند.

حالت دادن به مو قبل از شنا

قبل از شنا کردن، مو های خود را به سمت عقب شانه کنید و ببندید. این کار از گره خوردن مو ها هنگام شنا جلوگیری می کند. برای مو های بلند می توانید از کش استفاده کنید و برای مو های کوتاه می توانید از تل یا هد بند استفاد کنید.

مراقبت از مو پس از خارج شدن از استخر

مو های خود را بلافاصله پس از بیرون آمدن از استخر بشویید و اگر هنگام شنا مو های خود را خیس می کنید، شستن سریع آن ها بسیار مهم است. به این ترتیب شما تمام مواد شیمیایی موجود در استخر را می شویید و از باقی ماندن آن ها بر روی موی خود جلوگیری می کنید.

از نرم کننده استفاده کنید

پس از شستن مو ها ترجیح داده می شود که نرم کننده مدتی روی مو ها بماند، زیرا بعد از سپری کردن یک روز طولانی در استخر به مرطوب کننده نیاز دارید تا کمی رطوبت اضافی ایجاد کند و از آسیب مو جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1868

به "چگونه از آسیب مو بعد شنا جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از آسیب مو بعد شنا جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید