کارهای بسیار بزرگ تر از تصور دشمن را در حوزه هوایی انجام می دهیم

به گزارش سافاری رو، وزیر دفاع گفت: در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ تر از تصور دشمن را می توانیم انجام دهیم.

کارهای بسیار بزرگ تر از تصور دشمن را در حوزه هوایی انجام می دهیم

به گزارش مهر، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز چهار شنبه در آیین تجلیل از چهره های ماندگار صنعت هوایی کشور که عصر امروز در سازمان صنایع هوایی ایران برگزار گشت، اظهارداشت: این جلسه شیرینی بسیاری دارد به دلیل اینکه در آن از کسانی که یک عمر در صنعت هوایی کشور تلاش کرده اند تقدیر می شود.

وی اضافه نمود: ما نیاز مند یک قدرت اطمینان بخش در کشور هستیم و این را امروز از هر روز دیگری بیشتر مطالبه می کنیم، زیرا دشمن هر نقطه ضعفی در ما ببیند دست روی آن می گذارد و امروز دست بر اقتصاد ما گذشته و تلاش می کند با تهدید و تحریم از این طریق به ما آسیب بزند.

امیر حاتمی قدرت اطیمنان بخش را لازمه شرایط امروز کشور ایران دانست و گفت: هر کشوری که می خواهد عزت و استقلال داشته باشد باید قدرت اطمینان بخش داشته باشد و اگر نه از شمال و جنوب کشور را اشغال می کنند همانگونه که با وجود اعلام بی طرفی در جنگ جهانی دوم ایران را اشغال کردند.

وزیر دفاع با بیان اینکه قدرت اطمینان بخش شامل همه مولفه های قدرت است، اضافه نمود: هر کشوری که شبیه ما دارای موقعیت راهبردی باشد، بدون داشتن قدرت اطمینان بخش یا باید تسلیم و پیرو باشد یا اینکه سرنوشت بدتری را پیش روی خود ببیند.

امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن به دنبال نقاط ضعف ماست، گفت: دشمن 40 سال پیش تصور کرد حوزه دفاعی نقطه ضعف ایران است و به همین سبب تلاش کرد با تحمیل یک جنگ همه جانبه، از جهت نظامی به ما ضربه بزند و امروز آنها نقطه ضعف ما را حوزه اقتصادی می دانند و به همین سبب سعی می کنند فشارهای خود را از این ناحیه بر ما وارد کنند.

امیر حاتمی با بیان اینکه لازمه حفظ استقلال کشور، دارا بودن قدرت اطمینان بخش است که مولفه اصلی آن حوزه نظامی است، گفت: ما باید توان دفاعی خود را در همه عرصه های زمینی، دریایی، هوایی، پدافندی و سایبری روز به روز ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه استقلال جمهوری اسلامی ایران با زحمات و جان نثاری های بسیار زیاد به دست آمده است و باید با تمام وجود از آن دفاع کنیم، گفت: جا داشت که سال 97 را سال هوایی بنامیم بخاطر اینکه در سال 97 علاوه بر رونمایی از جنگنده کوثر، کارهای متنوع و باارزشی در حوزه های پهپادها، موتورها و بالگردها صورت گرفت.

وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه هوایی کارهای بسیار بزرگ تر از تصور دشمن را می توانیم انجام دهیم، گفت: حوزه هوایی کشور و به طور مشخص نیروهای مسلح، یک عقبه قابل اطمینانی را در دانشگاه ها و صنایع دارد.

وی با بیان اینکه امروز این زمینه کاملا فراهم است که بخش هوایی نظامی و غیرنظامی کشور به هم نزدیک شود، گفت: می توانیم با همکاری و همدلی نزدیک در این حوزه کارهای بزرگتری نسبت به گذشته انجام دهیم.

وزیر دفاع در خاتمه گفت: جوانان صنایع هوایی کشور و نیروهای مسلح باید از علم، تجارب و نظریات چهره های ماندگار صنایع هوایی کشور باید استفاده کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 556

به "کارهای بسیار بزرگ تر از تصور دشمن را در حوزه هوایی انجام می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهای بسیار بزرگ تر از تصور دشمن را در حوزه هوایی انجام می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید