آزمون:خودمان باشیم به جام جهانی صعود می کنیم، کاپیتانی مسئولیت سنگینی است

به گزارش سافاری رو، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: همواره می خواهم بهترین باشم و نمی خواهم در یک سبک بازی کنم.

آزمون:خودمان باشیم به جام جهانی صعود می کنیم، کاپیتانی مسئولیت سنگینی است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهاجم تیم ملی در گفت و گو با مجله فدراسیون فوتبال درباره موضوعات مختلف صحبت نموده است.

متن این پرسش و پاسخ به توضیح زیر است:

*از فضای فوتبال روسیه صحبتمان را آغاز کنیم. در این فوتبال خشن و سرد چطور این همه مدت دوام آوردی؟

فوتبال روسیه سال به سال پیشرفت می نماید و بازیکنان خیلی خوبی در لیگ این کشور حضور دارند. لیگ منظم و با کیفیتی رو پشت سر می گذاریم و دائما شاهد جذابیت و بازی فوق العاده ای از تیم ها هستیم. بازی فیزیکی در روسیه زیاد هست اما به این شرایط عادت نموده ام و ترسی ندارم. سعی می کنم بهترین بازی را برای تیمم انجام دهم. من در کنارم هم تیمی هایم می خواهیم که فوتبال زنیت رو به رخ بکشانیم و به دیگر تیم های حاضر در لیگ روسیه ثابت کنیم بهترینیم.

*عنوان آقای گلی و بهترین بازیکن فصل و هفته دیگر برای تو عادی شده. این پیروزیت ها تا کجا ادامه دارد؟

نه. برای من عادی نشده، من همواره می خواهم بهترین باشم و در یک سبک نمی خواهم بازی کنم. بهترین نمایشم را انجام می دهم و امیدوارم عملکردم به طور مثبت و صعودی ادامه دار باشد و هر سال یکی از بهترین ها باشم.

*هر فصل صحبت از حضورت در لیگهای معتبر اروپا مطرح می گردد، این انتظار چه زمانی به سر می رسد و سردار به تیمی عظیم خواهد پیوست؟

من چیزی از آینده نمی دانم و این باشگاه است که برای من تصمیم می گیرد. هر تصمیمی که باشگاه برای من یا دیگر بازیکنان بگیرد به آن عمل می کنیم.

*در زنیت تبدیل به اسطوره این باشگاه شده ای و طرفداران زنیت تو را ستایش می نمایند. چقدر این فضا در پیروزیت های تو نقش داشته است.

طرفداران زنیت به من قوت قلب می دهند. تیم ما حامیان خوبی دارد و سعی می کنم همواره نمایش خوبی در زمین بازی داشته باشم. هر زمان رابطه طرفدار با بازیکنان یک تیم نزدیک و فوق العاده باشد شک نکنید که نتیجه مثبتی را از این رابطه خواهیم دید. رابطه طرفداران با بازیکنان در زنیت فوق العاده و مثال زدنی است.

*گلت به ازبکستان نشان داد چه اعتماد به نفس بالایی پیدا نموده ای. در این مدت کرونا دوری از فوتبال ملی سخت نبود؟

کرونا کار را برای تمام فوتبالیست های دنیا سخت نموده و ما از این قاعده جدا نیستیم. دور بودن از تمرین، بازی و تیم ملی کار را بسیار سخت نموده، اما خدارا شکر می کنم با یک سالی که از تیم ملی دور بودیم و بازی انجام نداده ایم، توانستیم که بهترین عملکرد را در بازی محبت آمیز داشته باشیم و امیدوارم پیروزی ها ادامه دار باشد.

*درباره اسکوچیچ و آثار تحول در تیم ملی با حضور این مربی صحبت کن.

او با بازیکنان رابطه بسیار خوبی دارد و همین امر باعث شده تا آغاز خوبی با آغاز بازیهای تدارکاتی و یا تمرینات داشته باشیم. بازی اول فوق العاده کار کرد و فکر می کنم رابطه خوبی که بازیکنان داشته و دارد باعث شد تا آغاز خوبی را داشته باشیم. رابطه یک مربی با بازیکن بسیار مهم و تاثیر گذار در فرایند پیروزیت یک تیم است که اسکوچیچ این امر را به خوبی درک نموده است.

*به نظرت اسکوچیچ در تیم ملی پیروز می گردد؟

امیدوارم در همه بازیها پیروز باشد. وی با کوشش و تمرکز بالا برای تیم ملی کار می نماید تا به دوران اوج خود بازگردیم. ما نیز تمام کوشش خود به کار خواهیم گرفت و با تصمیماتی که کادر فنی برای اجرای برنامه های تمرینی و مسابقات در نظر دارد، به اوج برگردیم.

*چقدر با ترکیب جدید به صعود امید داری؟

تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان و لژیونرهای فوق العاده و با استعدادی دارد و می توانیم تیم ها را به راحتی شکست دهیم. اگر خودمان باشیم و تمرکز بگذاریم، می توان بر تیم ها غلبه کرد تا در جام دنیای بار دیگر ایران را دید.

*درخشش طارمی در پرتغال و پیروزیت نسبی دنیابخش در انگلیس و عملکرد سایر لژیونرهایمان را چطور ارزیابی می کنی؟ با این پیروزیت ها و درخشش ها فکر نمی کنی دوباره وقت آقایی فوتبال ایران فرا رسیده؟

تمام این نفراتی که نام بردید، بازیکنان فوق العاده ای هستند که با کوشش و پشتکار برای تیم باشگاهی خود و تیم ملی فوتبال ایران از هیچ کوششی دریغ نمی نمایند. امیدوارم در بازیهای پیش رو پیروز شویم و دوباره شاهد آقایی فوتبال ایران باشیم.

* درباره بازوبند کاپیتانی تیم ملی صحبت کنیم. چه حسی داشت وقتی در بازی ازبکستان کاپیتان تیم ملی شدی؟

حس خوبی بود. بازوبند کاپیتانی مسئولیت سنگینی است. باید آمادگی این را داشته باشی که به بازیکنان یاری کنی و پشت بازیکنان در شرایط سخت بایستی. در آینده اگر این اتفاق بی افتد، تمام کوششم را می کنم تا از عهده اش برآیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1450

به "آزمون:خودمان باشیم به جام جهانی صعود می کنیم، کاپیتانی مسئولیت سنگینی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون:خودمان باشیم به جام جهانی صعود می کنیم، کاپیتانی مسئولیت سنگینی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید