آشنایی با نحوه دریافت وقت سفارت برای ویزای کانادا

به گزارش سافاری رو، اگر دلتان میخواهد که به کانادا سفر کنید، ناگزیر باید ویزای کانادا دریافت نمایید که در ادامه برایتان میگوییم چطور ویزای کانادا بگیرید.

آشنایی با نحوه دریافت وقت سفارت برای ویزای کانادا

اولین گام برای اخذ ویزای کانادا، وقت سفارت کانادا است. به این ترتیب می توانید در تاریخ معین گردیده به سفارت مراجعه نمایید. پس از طی مرحله انگشت نگاری آنالیز مدارک شما توسط سفارت شروع می گردد. این که چه مدارکی را به سفارت ارائه می دهید و مدارک شما چه استانداردهایی دارند بسیار مهم است.

در حقیقت پاسخ سفارت به درخواست شما دقیقاً به مدارک شما است. مدارک شما باید عین حقیقت باشد. سعی کنید از مدارک جعلی و دروغین استفاده نکنید؛ زیرا سفارت به دقت پرونده ها را آنالیز می نماید. آنالیز مدارک شما بین دو تا ده هفته ممکن است طول بکشد.

پس از این مدت پاسخ سفارت به همان ایمیلی که از قبل ثبت نموده بودید، ارسال خواهد شد. به این ترتیب شما می توانید گام بعدی را بردارید. در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما منفی باشد، بلافاصله پس از ریجکت شدن می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

اگر پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد، باید پاسپورت خود را برای درج ویزای کانادا در آن به سفارت تحویل دهید. همان طور که گفته شد کانادا در ایران سفارتخانه ای ندارد. در نتیجه شما یا باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید و یا از خدمات پیکاپ ما بهره ببرید.

مراحل درخواست ویزای کانادا

برای دریافت ویزای کانادا، ابتدا باید نوع ویزای مورد نیاز خود را مشخص کنید. انواع ویزاهای کانادا عبارتند از:

 • ویزای توریستی
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای کار
 • ویزای تجاری

سپس باید فرم درخواست ویزا را از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا تکمیل کنید. مدارک مورد نیاز از جمله گذرنامه، عکس و مدارک مربوط به شغل و درآمد را آماده کنید.

پس از تکمیل فرم، باید برای مصاحبه به سفارت یا کنسولگری کانادا مراجعه کنید. در مصاحبه، دلایل سفرتان به کانادا را توضیح دهید.

انواع ویزای کانادا چیست؟

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که شامل ویزای کاری، تحصیلی، توریستی، اقامتی و الحاق به همسر می گردد. ویزای کاری به این صورت است که برای اخذ آن باید یک شغل در کشور مقصد بیابید. در حالت دیگر باید سرمایه گذار یا صاحب شغلی باشید که کشور کانادا به آن احتیاج داشته باشد.

ویزای توریستی کانادا هم در دو حالت کوتاه مدت و بلند مدت در اختیار مسافران قرار می گیرد. به این ترتیب که با اخذ ویزای توریستی کوتاه مدت، تنها می توانید به مدت 90 روز در خاک کشور کانادا اقامت داشته باشید؛ اما این ویزا به شما تنها اجازه یکبار ورود را می دهد.

ویزای توریستی کانادای بلند مدت یا مالتی هم به مسافران این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال بتوانند وارد خاک این کشور شوند. در حقیقت شما به مدت پنج سال اجازه خواهید داشت که به کانادا سفر کنید؛ اما در هر سفر تنها 90 روز می توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی هم تنها در حالتی صادر می گردد که شما برگه پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور را داشته باشید. در صورتی که این برگه را همراه با دیگر مدارک خود به سفارت ارائه دهید، می توانید ویزای این کشور را اخذ کنید. ویزای الحاق به همسر هم در صورتی قابل استفاده است که یکی از زوجین دارای اقامت دائم این کشور باشد.

ویزای اقامتی این امکان را فراهم می آورد که بتوانید در این کشور اقامت داشته باشید. در ابتدا برای اخذ این ویزا، ویزای اقامتی کوتاه مدت برای شما صادر می گردد؛ اما پس از گذشت چند سال ویزای اقامت دائم این کشور برای فرد صادر می گردد. البته قبل از صدور ویزای دائمی وضعیت وی آنالیز می گردد.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز بسته به نوع ویزا متفاوت است. به طور کلی مدارک زیر برای اکثر ویزاها لازم است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر
 • عکس پرسنلی اخیر
 • مدارک شغلی و درآمد
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک بیمه درمانی معتبر

همچنین ممکن است مدارکی مبنی بر تامین هزینه سفر و اقامت در کانادا نیز لازم باشد.

صفر تا صد وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا به مسافران این امکان را می دهد تا بتوانند در تاریخ و ساعتی معین به سفارت کانادا مراجعه نمایند. متاسفانه کانادا در ایران سفارتخانه ای ندارد. به همین دلیل برای اخذ ویزای این کشور باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید.

در کل وقت سفارت کانادا را می توان به دو صورت حضوری و آنلاین اخذ کرد. وقت سفارت کانادا حضوری را باید به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید در تاریخ معین گردیده به سفارت رفته و مدارک خود را تحویل سفارت دهید. در این حالت شما مجبور هستید تا قبل از انجام انگشت نگاری به سفارت مراجعه کنید.

چون سفارت کانادا در ایران نیست، مجبور به یک سفر خواهید بود که در افزایش هزینه هایتان تأثیر جدی دارد. برای دریافت وقت سفارت کانادا به صوت آنلاین هم می توانید بدون مراجعه به سفارت اقدام کنید. به این ترتیب که وارد سایت سفارت گردیده و با آپلود کردن مدارک و پرداخت هزینه سفارت، وقت مورد نظر خود را دریافت می کنید.

دقت داشته باشید این که چه مدارکی باید آپلود شوند و مدارک شما دارای چه استانداردهایی باید باشد، نکات بسیار مهمی هستند. از دیگر نکات مهم داشتن کارت اعتباری بین المللی برای پرداخت هزینه انگشت نگاری است. مشاورین مجرب ماکان سیر آسمان این جا هستند تا راه را به شما نشان دهند. هر آنچه احتیاج داشته باشید را ما در اختیار شما قرار می دهیم.

چگونه وقت مصاحبه سفارت کانادا را بگیریم؟

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی ایران، سفارت این کشور تنها ویزای مالتی برای متقاضیان صادر می نماید. به این ترتیب می توانید تنها برای ویزای مالتی این کشور اقدام کنید.

برای گرفتن وقت مصاحبه ویزای کانادا از سفارت یا کنسولگری کانادا، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید درخواست ویزای خود را از طریق سایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ثبت و پرداخت کنید.
 • پس از ثبت‌نام، شماره پیگیری درخواست (Application Number) دریافت خواهید کرد.
 • با استفاده از شماره پیگیری و ورود به حساب کاربری خود، می‌توانید وقت مصاحبه را انتخاب کنید.
 • سعی کنید زودتر اقدام کنید زیرا وقت‌های مصاحبه زود پر می‌شود.
 • اگر در شهر محل سکونت شما سفارت یا کنسولگری وجود ندارد، باید به نزدیک‌ترین شهر بروید.
 • هنگام انتخاب وقت، ساعت و تاریخ مناسبی را در نظر بگیرید تا بتوانید به موقع حاضر شوید.
 • وقت گرفته شده را یادداشت کنید و مدارک لازم را آماده نمایید.
 • حتما چند روز قبل از وقت مصاحبه، مجدداً بررسی کنید که وقت شما همچنان برقرار است.

با انجام این مراحل می‌توانید وقت مصاحبه ویزای کانادا را به درستی دریافت کنید.

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

پیکاپ ویزای کانادا یکی از مراحل دریافت ویزای کانادا است که طی آن متقاضی باید برای تحویل گرفتن ویزای صادر شده به سفارت یا کنسولگری کانادا مراجعه کند.

در واقع پس از تکمیل فرم‌ها و مصاحبه، اگر درخواست ویزای شما تأیید شد، سفارت یا کنسولگری از طریق ایمیل یا تماس تلفنی به شما اطلاع می‌دهد که ویزای شما آماده است و برای تحویل گرفتن آن باید به کنسولگری مراجعه کنید.

در مرحله پیکاپ ویزا باید موارد زیر را انجام دهید:

 • برگه قرار ملاقات را که از طرف سفارت برایتان ارسال شده دریافت کنید.
 • در تاریخ و ساعت مقرر در برگه به محل سفارت مراجعه کنید.
 • هزینه ویزا را پرداخت نمایید.
 • پاسپورت خود را تحویل دهید تا ویزا در آن صادر شود.
 • پاسپورت حاوی ویزای صادر شده را دریافت کنید.

بنابراین پیکاپ ویزا مرحله آخر دریافت ویزا پس از تأیید درخواست است که طی آن ویزای کاغذی بر روی پاسپورت اصلی شما قرار می‌گیرد.

نکات مهم

 • حتما فرم درخواست را به طور کامل و دقیق تکمیل کنید.
 • مدارک را به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنید.
 • در مصاحبه به سوالات با صداقت پاسخ دهید.
 • اگر دعوت‌نامه دارید، حتما همراه ببرید.
 • پیش از مراجعه، در مورد کانادا و مقصد مسافرتتان مطالعه کنید.

با رعایت مراحل و آماده‌سازی مدارک، می‌توانید برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید. موفقیت شما در گرفتن ویزا به مدارک و توضیحات شما در مصاحبه بستگی دارد.

امیدوارم این مقاله بتواند اطلاعات مفیدی در مورد نحوه دریافت ویزای کانادا در اختیارتان قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با یک مشاور مجرب مهاجرت مشورت کنید. موفق و پیروز باشید.

انتشار: 9 آبان 1402 بروزرسانی: 10 آبان 1402 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 121

به "آشنایی با نحوه دریافت وقت سفارت برای ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با نحوه دریافت وقت سفارت برای ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید