آنپینگ، طولانی ترین پل باستانی چین

به گزارش سافاری رو، یکی از جاذبه های گردشگری کشور چین، پل های متفاوت و خاص آن است. با خبرنگاران همراه باشید تا طولانی ترین پل باستانی این کشور را بشناسیم.

آنپینگ، طولانی ترین پل باستانی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

چین یکی از معدود کشورهایی است که پل های طولانی ماشین رو، راه آهن تاریخی و مدرن بسیاری دارد. چندی پیش بود که طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در این کشور افتتاح شد اما بد نیست تا قدیمی ترین پل طولانی این کشور را هم بشناسیم. پل آنپینگ، دو استان جینجیانگ و نان آن را به هم متصل می نماید و در غرب شهر فوجیو واقع شده است. این پل زیبا متعلق به قرن دوازدهم می باشد و به پل وولی نیز شهرت دارد.

سازه این پل از بلوک های سنگی بزرگ است. طول آن حدودا 2 کیلومتر است که تقریبا اندازه طول پل کنستانتین بر روی رود دانوب در اروپا است. پل کنستانتین با اختلاف کمی از این پل طولانی ترین پل باستانی دنیا به شمار می رود. تا سال 1284 پل آنپینگ در چین طولانی ترین پل بود. نام این پل از شهری در کنار آن گرفته شده است. شهر آنهی که معروف به آنپینگ نیز بوده است در شرق رودخانه ای واقع شده است که این پل بر روی آن ساخته شده است. پل آنپینگ بر روی رودخانه شیجینگ واقع شده است و دو شهر آنهی از استان جینجیانگ در شرق رودخانه و شهر شیتو از استان نان آن در غرب رودخانه رو بهم متصل می نماید.

ساخت این پل در حدود سالهای 516 تا 529 در طی سلسله سونگ جنوبی طول کشیده است. این پل شامل 331 قطعه سنگ گرانیتی است که بزرگ ترین آن ها 25 تن وزن دارد. در دو طرف پل ستون های سنگی چینی پاگودا به صورت متقارن قرار گرفته است.

در ابتدا پل 150 متر طولانی تر بوده است اما باگذشت زمان و کناره گیری رودخانه از طول آن کاسته شده است. هم چنین 5 اتاقک برای استراحت مسافران داشته است که در حال حاضر فقط یکی از آن ها باقی مانده است. باتوجه به ساخت یک بزرگراه جدید بر روی این رودخانه از این پل دیگر استفاده ای نمی گردد و به عنوان یک میراث تاریخی ملی از آن محافظت می گردد.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 570

به "آنپینگ، طولانی ترین پل باستانی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنپینگ، طولانی ترین پل باستانی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید