ادامه اختلاف نظر رهبران حکومت وحدت ملی: صلح افغانستان در انحصار یک فرد نیست

به گزارش سافاری رو، رئیس اجرایی دولت افغانستان در واکنش به اقدامات اخیر رئیس جمهور این کشور گفت که فرایند صلح در انحصار یک فرد نیست و خواست همه مردم افغانستان است.

ادامه اختلاف نظر رهبران حکومت وحدت ملی: صلح افغانستان در انحصار یک فرد نیست

به گزارش دفتر منطقه ای سافاری رو، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان در نشست شورای وزیران گفت که صلح در انحصار یک فرد نیست، بلکه خواست تمام مردم این کشور است.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان طی اقدامی تمام فعالیت های مربوط به صلح را از وظایف وزارت دولت در امور صلح معین نموده است.

عبدالله با انتقاد از این تصمیم گفت که به هیچ وجه یک وزارت نمی تواند کار مربوط به صلح را در افغانستان انجام دهد.

وی از تصمیم اخیر ریاست جمهوری افغانستان درباره این که فعالیت های صلح در محور وزارت دولت در امور صلح انجام گردد، به عنوان اظهارات ناسنجیده یاد کرد و فرایند صلح را متعلق به مردم افغانستان دانست.

رئیس اجرایی دولت افغانستان تاکید نمود که باید هیئت مذاکره کننده از همه مردم نمایندگی کند.

به گزارش هشت صبح، کوشش ها برای گفت وگوهای صلح تشدید شده است. مذاکرات مقدماتی آمریکا و گروه طالبان در قطر نیز ادامه دارد.

چندی قبل طالبان اعلام نموده بود که با آمریکا درباره امضای توافق نامه صلح و مراسم آن رایزنی نموده است و این گفت وگوها ادامه دارد.

از سوی دیگر، هفته گذشته وزارت خارجه پاکستان اعلام نمود که طالبان با طرح کاهش خشونت موافقت نموده است. همچنین نمایندگان آمریکا، ناتو، یوناما و اتحادیه اروپا در نشستی در شهر دبی بر کاهش خشونت ها تأکید کردند.

حکومت افغانستان اما با طرح کاهش خشونت مخالفت نموده و بار دیگر تأکید نموده است که صلح پایدار بدون تأمین آتش بس ممکن نیست.

با این حال، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان و بعضی از کارشناسان معتقدند که تاکید بیش از حد به برقراری آتش بس، مانع صلح و گفت وگوهای بین الافغانی خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 863

به "ادامه اختلاف نظر رهبران حکومت وحدت ملی: صلح افغانستان در انحصار یک فرد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اختلاف نظر رهبران حکومت وحدت ملی: صلح افغانستان در انحصار یک فرد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید