آنالیز علت واژگونی قطارهای مسافربری و باری ، ریل دزدی توسط معتادان صحت دارد؟

به گزارش سافاری رو، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران درباره علت خروج قطارهای مسافربری و باربری از خط آهن و احتمال ریل دزدی توسط معتادان متجاهر توضیحاتی داد.

آنالیز علت واژگونی قطارهای مسافربری و باری ، ریل دزدی توسط معتادان صحت دارد؟

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش سافاری رو به نقل از سافاری رو، چند سالی است که جمع آوری معتادان متجاهر توسط نیروی انتظامی در حال اجرا است و برای پاکسازی محلات و شهرهای نقاط مختلف کشور طرح های گوناگون جمع آوری معتادان و کارتن خواب ها در حال اجراست.

حال به گفته فرماندهان نیروی انتظامی، پلیس در امر جمع آوری معتادان متجاهر دست تنهاست و در این زمینه نهادهای ذیصلاح کوتاهی می نمایند و پس از جمع آوری معتادان برنامه خاصی ندارند و در ادامه معتادان پس از بازپروری در کمپ ها، در کوتاه ترین بازه زمانی ترخیص می شوند و دوباره به سطح شهرها بازمی گردند.

بازگشت معتادان به سطح شهر تبعات جبران ناپذیری به همراه دارد، چرا که این افراد برای تهیه موادمخدر خود دست به هر اقدامی می زنند، از فروش اموال سرقتی، دیواره های صوتی در بزرگراه ها تا کیف قاپی و انواع و اقسام سرقت از شهروندان.

هفته گذشته بود که قطار مسافربری مشهد - همدان در شهر پرند استان تهران از جهت خود خارج و در دره واژگون شد. با اینکه تا به امروز علت اصلی این حادثه از سوی مسئولان امر به صورت رسمی اعلام نشده است، اما این احتمال وجود دارد که نبود ریل راه آهن در جهت قطار، عامل اصلی واژگونی قطار مسافربری باشد.

از طرفی اگر این احتمال را بدهیم که علت این حادثه نبود ریل در جهت راه آهن باشد، ذهن ها به سمت معتادان متجاهر و سرقت ریل های راه آهن می رود.

همان طور که بیان شد، معتادان متجاهر برای تأمین مواد مصرفی خود دست به هر اقدامی می زنند و ریل دزدی و فروش آهن های ریل راه آهن به ضایعاتی ها، یکی از راه های تأمین وجه مورد نیازشان برای تهیه موادمخدر است.

لازم به ذکر است که روز آدینه هفته گذشته هم قطار باری در منطقه آپرین اسلامشهر از جهت اصلی خود منحرف شد که خوشبختانه تلفات جانی به همراه نداشت.

  • علت واقعی خروج قطارهای مسافری و باری از ریل

سرهنگ مهدی سرپناه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران در مورد وقوع دو حادثه خروج قطارهای مسافربری و باری از ریل اصلی طی هفته گذشته در پرند و آپرین اسلامشهر اظهار کرد: کارشناسان در حال آنالیز علت وقوع این دو حادثه هستند.

وی در واکنش به احتمال ریل دزدی توسط معتادان متجاهر و در پی آن وقوع حادثه برای دو قطار مسافر بری و باری در غرب استان تهران، گفت: نمی توان به صورت قطعی بیان کرد که علت اصلی وقوع این دو حادثه نبود ریل یا ریل دزدی بوده است. محتمل است که این موضوع عامل اصلی وقوع حادثه باشد.

به گفته سرهنگ سرپناه، نهادهای رسمی در حال آنالیز علت وقوع این دو حادثه هستند و پس از آنالیز قطعا این موضوع به اطلاع همگان خواهد رسید. بنابراین باید منتظر اعلام رسمی علت وقوع حادثه بمانیم.

  • جمع آوری معتادان

سرهنگ سرپناه در بخش دیگری از صحبتش به جمع آوری معتادان متجاهر هم اشاره نمود و گفت: با دستور صریح و قاطع سردار خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران طرح های ما برای جمع آوری معتادان متجاهر و شناسایی و دستگیری عمده فروشان موادمخدر در غرب استان در حال اجراست و در این خصوص جمع آوری، دستگیری و کشفیات قابل توجهی داشته ایم.

وی اضافه نمود: به تمامی کلانتری های حوزه استحفاظی غرب استان تهران دستورهایی مبنی بر جمع آوری معتادان متجاهر ابلاغ شده و دایره های تجسس کلانتری ها به صورت شبانه روز در حال اجرا ماموریت های خود هستند.

سرهنگ سرپناه با بیان اینکه نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که ظرف 48 ساعت معتادان متجاهر را جمع آوری کند، توضیح داد: متاسفانه متولیان امر پس از جمع آوری معتادان متجاهر، کم کاری می نمایند و پلیس را در انجام این وظیفه تنها می گذارند.

وی اضافه نمود: نیروی انتظامی در مورد معتادان متجاهر وظیفه دارد که این افراد را جمع آوری و تحویل متولیان دیگر که در بحث نگهداری آن ها و بازپروریشان نقش دارند، بدهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه نیروی انتظامی متولی تأمین نظم و امنیت در سطح شهر است، گفت: فراوری امنیت برعهده سازمان ها و نهادهای دیگر جامعه است که باید در کنار پلیس همکاری نمایند.

وی اضافه نمود: نهادهای دولتی و غیردولتی، سازمان های مردم نهاد و دیگر ارگان ها در بحث بازپروری و نگهداری از معتادان متجاهر مسئول هستند که متأسفانه در این رابطه کم کاری هایی از سوی این نهادها مشاهده می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1152

به "آنالیز علت واژگونی قطارهای مسافربری و باری ، ریل دزدی توسط معتادان صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز علت واژگونی قطارهای مسافربری و باری ، ریل دزدی توسط معتادان صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید