توهین دوباره سعید معروف؛ دوران بازیکن سالاری به سر نمی آید؟

روزنامه شهروند: در سال های اخیر بارها درباره بازیکن سالاری در والیبال و اختیاراتی که بعضی از بازیکنان باتجربه به ویژه سعید معروف در تیم ملی دارند، صحبت شده اما کسی راهکاری برای مقابله با آن درنظر نگرفته است. بعد از انتشار خبر استعفای سرپرست تیم ملی، سعید معروف متنی پر از کنایه، تند و تا حدی توهین آمیز را علیه رئیس فدراسیون منتشر کرد تا معین گردد اوضاع در این رشته پرطرفدار چندان خوب پیش نمی رود.

توهین دوباره سعید معروف؛ دوران بازیکن سالاری به سر نمی آید؟

حمله تند معروف به ضیایی

بارها در زمین شاهد پرخاشگری و عصبانیت سعید معروف بوده ایم اما این بار او درحالی که کیلومترها از ایران دور است، حمله تندی را به وسیله اینستاگرام علیه رئیس فدراسیون ترتیب داد: چندوقت پیش فکر می کردم که یه سری اتفاقا داره میوفته که نه تنها ترمز والیبال کشیده شه، بلکه باید سرعت پسرفتش بیشتر از پیشرفتش باشه. خبری شنیدم که تایید کرد بازم درست فکر می کردم. کسی رو گذاشتن تو رأس کار که سرعت تخریبش خوب باشه و اصلا نفهمه چیکار داره می کنه. اصلا این آدم شعور درک مسائل رو نداره، نه به دلیل اینکه زبان والیبال سخت باشه یا من خیلی پیچیده حرف زده باشم نه، فقط قدرت فهمش رو نداره.

سکوت کردیم که قبل بازی های آسیایی و جام جهانی تیم ضربه نخوره ولی بعد این همه ندانم کاری، برکناری سرپرست تیم بدترین اتفاق ممکن بود. امیدوارم قبل از اینکه داستان ملانصرالدین و حیوون روی پشت بوم خونش تکرار بشه، وزارت محترم ورزش سریعا قانون بازنشسته ها رو اجرا کنه که این آقا فکر نکنه هرکاری دلش بخواد میتونه بکنه. به امید روزی که دیگه آدم های نالایق رو تو پست ریاست نبینیم.

خوش خبر، خط قرمز کاپیتان!

قبلا هم تعیین شده بود که امیر خوش خبر یکی از خط قرمزهای سعید معروف است. یادمان نرفته که کاپیتان به همراه 2 بازیکن دیگر قید حضور در افتتاحیه المپیک را به خاطر حمایت از سرپرست تیم ملی زدند یا اینکه در دوره ریاست داورزنی با شایعه برکناری او مقابله و در تیم ملی ماندگارش کردند. این بار هم استعفای امیر خوش خبر و مصاحبه او که عنوان نموده بود از سوی رئیس فدراسیون چنین درخواستی دریافت نموده، خشم کاپیتان را برانگیخته و معروف به صورت کاملا مستقیم و واضح خواهان برکناری رئیس فدراسیون شده و حتی مثال توهین آمیزی درباره او به کار برده است.

مصطفی کارخانه در گفت وگو با شهروند: بازیکنان به دلیل عدم کنترل درست از دستمان در رفته اند

با اینکه فدراسیون تا عصر دیروز واکنشی به صحبت های اینستاگرامی سعید معروف نداشت، درباره اتفاقات اخیر با یکی از مربیان باسابقه والیبال همکلام شدیم. مصطفی کارخانه به شهروند می گوید: این حال، حال خوبی برای والیبال نیست. متاسفانه والیبال به جایی رسیده که حرمت ها هم حفظ نمی گردد.

به هرحال خوش خبر هم برای والیبال زحمت کشیده و بازیکنان هم دوستش دارند. در هرصورت این جرقه باعث تبدیل شدن یک سوءتفاهم به یک کینه و نفرت بزرگ شده است که باید قبل از اینها جلوی آن گرفته می شد. والیبال به آرامش احتیاج دارد و ضعف های فنی و غیرفنی با این وضع زیر سایه حاشیه هاست. وی درباره اینکه گفته می گردد معروف حتی قدرت تغییر رئیس فدراسیون را هم در خود دیده، عنوان می نماید: شاید این موضوع به خاطر قانونی که برای بازنشسته ها تصویب شده، از سوی معروف مطرح شده است.

به هرحال امیدوارم اگر ضیایی می رود، فردی بیاید که خون تازه ای در والیبال تزریق می نماید. البته من شدیدا با بازیکن سالاری مخالفم و معتقدم هرچیزی باید سرجای خودش باشد و بازیکن یا مربی باید در حیطه وظایف خود اظهارنظر نمایند. کارخانه دربخش پایانی صحبت هایش می گوید: می توانم بگویم بازیکنان فعلی به خاطر عدم کنترل درست از دستمان در رفتند و شاید دیگر نتوانیم آنها را تغییر دهیم. پس بهتر است روی جوان ها سرمایه گذاری کنیم تا این قدر زود به حاشیه نروند، چون وقتی که بزرگ شدند، مثل یک درخت تنومند هستند که دیگر نمی توانیم کاری با آنها بکنیم.

منبع: برترین ها
انتشار: بروزرسانی: 12 مرداد 1398 شناسه مطلب: 299

به "توهین دوباره سعید معروف؛ دوران بازیکن سالاری به سر نمی آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین دوباره سعید معروف؛ دوران بازیکن سالاری به سر نمی آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید