جدال استقلال با آنهایی که چشمشان به دنبال نیمکت آبی است، حساس ترین نبردهای فرهاد

به گزارش سافاری رو، فرهاد مجیدی در چند هفته آینده باید برابر تیم هایی با مربیان استقلالی روبرو شود و همین امر بر حساسیت این رقابت ها افزوده است.

جدال استقلال با آنهایی که چشمشان به دنبال نیمکت آبی است، حساس ترین نبردهای فرهاد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، برنامه قسمتی از ادامه رقابت های لیگ برتر اعلام شد و طبق آن استقلال باید از 31 خرداد تا دهم تیر سه مسابقه فوق العاده حساس برگزار کند.

پیکارهایی که جدا از اهمیت رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و قرار دریافت در بالای جدول در سرنوشت نیمکت استقلال نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

البته فرهاد مجیدی با باشگاه استقلال قرارداد یک و نیم ساله بسته ولی خودش آنقدر هوشیار است که بداند نباید خیلی روی قراردادها در فوتبال ایران حساب باز کرد.

انتقام رحمتی

اولین مسابقه استقلال روز 31 خرداد مقابل پدیده خواهد بود. جدالی در ورزشگاه آزادی برابر تیمی که یک مربی استقلالی را روی نیمکت خود دارد.

پدیده پاییز پارسال در مشهد قافیه را به استقلال محمود فکری واگذار کرد و حالا می آید تا انتقام آن شکست را از تیم مجیدی بگیرد.

قطعاً مهدی رحمتی هنوز اتفاقاتی که فروردین سال 98 در جریان دربی پایتخت رخ داد و منجر به نیمکت نشینی او در استقلال تا سرانجام مسابقات شد را هرگز فراموش نمی کند و به همین خاطر با کوهی از انگیزه شاگردان خود را به مصاف آبی پوشان پایتخت می فرستد.

انگیزه های قلعه نویی

رویارویی استقلال با گل گهر سیرجان در چهارم تیرماه هم جذابیت ها و حاشیه های خاص خود را خواهد داشت. مسابقه ای که به میزبانی آبی ها در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

اگرچه امیر قلعه نویی دفعات متعدد به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده ولی همچنان برای بازگشت به این تیم انگیزه دارد و قطعاً مجال چالش با تیم اسبق خود را به همین راحتی از دست نخواهد داد. گل گهر در سیرجان بازی را به استقلال باخت و حالا حتماً در تهران کار دشواری را پیش رو خواهد داشت.

رویای منصوریان

وقتی علیرضا منصوریان در شهریور سال 96 از استقلال کناره گیری کرد، کاملاً مشخص بود حسرت جدایی از این تیم آزارش می دهد ولی به حکم بی رحمی فوتبال و البته نتایج ضعیفی که همراه با استقلال در هفته های آغازین فصل 96 - 97 گرفت، چاره دیگری برایش باقی نمانده بود.

حالا منصوریان باید روز دهم تیرماه با آلومینیم اراک از استقلال پذیرایی کند و قطعاً فرصت تقابل خانگی با شاگردان مجیدی را بسیار مغتنم خواهد شمرد. فرصتی که اگر از دست برود، شاید تا مدت ها حسرت آن با سرمربی آلومینیوم باقی بماند.

چشم دوختگان به نیمکت

این سه مسابقه از دو جهت برای استقلال و رقبا فوق العاده حائز اهمیت است. بحث اول، رقابت سنگینی است که همه آنها (به ویژه استقلال، گل گهر و آلومینیم) برای قرار دریافت در رتبه سوم جدول و بحث لیگ قهرمانان آسیا (فارغ از جام حذفی) دارند و بحث دوم هم نیمکت استقلال برای فصل آیند خواهد بود.

مهدی رحمتی خیلی دوست دارد سرمربیگری در استقلال را تجربه کند. البته امیر قلعه نویی و علیرضا منصوریان نیز دلشان می خواهد بار دیگر چنین موقعیتی نصیبشان شود بنابراین با انگیزه ای چند برابر وارد میدان خواهند شد.

از طرف دیگر، فرهاد مجیدی به خوبی می داند یکی از عوامل تداوم حضورش در استقلال، کسب نتایج مناسب طی هفته های باقی مانده لیگ برتر به ویژه برابر تیم هایی است که از وجود سرمربیان استقلالی استفاده می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1796

به "جدال استقلال با آنهایی که چشمشان به دنبال نیمکت آبی است، حساس ترین نبردهای فرهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال استقلال با آنهایی که چشمشان به دنبال نیمکت آبی است، حساس ترین نبردهای فرهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید