خبرنگاران ادامه دورهمی ها در باغ ویلاهای دزفول زیر ترکش های کرونا

به گزارش سافاری رو، دزفول- خبرنگاران- برگزاری پارتی های شبانه و دورهمی های خانوادگی در باغ ویلاهای دزفول با وجود افزایش روانه تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان نشان از بی توجهی بعضی افراد و گردشگران به هشدارهای بهداشتی است.

خبرنگاران ادامه دورهمی ها در باغ ویلاهای دزفول زیر ترکش های کرونا

جهت دریافت خدمات طراحی ساختمان ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

هر شب حداقل 2 باغ ویلا یا کارگاه به دلیل برگزاری پارتی یا عروسی و هر عنوان دیگری در دزفول پلمب می گردد در حالی که اغلب پارتی ها را افراد غیربومی تشکیل می دهند.

مشاهده خودروهای پارک شده مقابل باغ ویلاهای دزفول و شنیدن صدای موسیقی نشان از اجاره رفتن آنها به رغم ممنوعیت ها و محدودیت ها است.

ماموران بازرسی ادارات فرمانداری، صنعت و معدن، میراث فرهنگی، پلیس اماکن و بهداشت را هنگام پلمب چند باغ همراهی کردیم؛ جلوتر که می رویم صدای همهمه و سر و صدا هم به گوش می رسد، انگار اینجا توجه به هشدارهای بهداشتی و ممنوعیت تجمع معنا ندارد.

ماموران جلوتر می فرایند و در باغ را می کوبند ولی مگر صدای موسیقی اجازه می دهد کسی متوجه ما گردد. دقایقی می گذرد تا افراد متوجه حضور بازرسان پشت در شوند؛ درنهایت در باز و افزون بر 100 دختر و پسر حاضر در پارتی شبانه متفرق و باغ ویلا پلمب می گردد.

در موردی دیگر افزون بر 50 نفر غیربومی که پارتی خانوادگی ترتیب داده بودند نیز متفرق می شوند.

جمع شدن این جمعیت از گردشگران و شهفرایندان در باغ ویلاها درحالی است که روزانه با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در بیمارستان عظیم دزفول روبرو هستیم؛ آمار نگران نماینده ای که به بیش از 100 نفر در روز هم رسیده است.

از یک سو با گرم شدن هوا شاهد حضور گردشگران از شهرهای مختلف استان خوزستان در باغ ویلاهای دزفول هستیم و از سوی دیگر بیماران کرونایی در شرایط سختی روزگار می گذارنند و کادر پزشکی برای دیدن خانواده های خود لحظه شماری می نمایند.

همه مسوولان شهرستان بر لزوم برخورد با موجران باغ ویلاها اتفاق نظر دارند البته در این بین برخوردهایی از جمله پلمب باغ ویلا صورت می گیرد ولی همچنان شاهد تبلیغ این اماکن گردشگری در فضای مجازی و اجاره رفتن آنها از سوی دلالان هستیم.

با یکی از افرادی که در فضای اینستاگرام در حال تبلیغ باغ ویلا بود به گفت و گو نشستیم؛ البته او با توجه به احتمال برخورد و پلمب باغ ویلا خواهان آشکار نشدن هویتش بود.

این فرد که به تبلیغ باغ ویلایی در منطقه شمس آباد دزفول مشغول بود دلیل ادامه کار خود با وجود ممنوعیت را کسب درآمد عنوان و بیان داشت: هیچ منبع درآمد دیگری ندارم و خانواده من چشم انتظار اندک درآمدی هستند که مالک باغ به ازای اجاره رفتن آن به من می دهد.

نداشتن درآمد این جوان متاهل خود قصه مفصل دارد لذا قصد ورود به آن را نداریم ولی مختصر می گوییم این قشر که این روزها تحت عنوان دلال باغ در شهرستان دزفول شناخته می شوند نیز باید مورد توجه قرار گیرند و به نوعی ساماندهی شوند.

اجاره رفتن باغ ویلاها که اغلب با تجمع های بیش از 50 نفر همراه است، باعث نقض فاصله اجتماعی و فیزیکی و درنهایت گسیل افراد غیربومی به منطقه و افزایش آمار کرونا می گردد.

رضا پورآیین رئیس مرکز بهداشت دزفول با وجود اعلام غیرمجاز بودن فعالیت باغ ویلاها این احتمال را می دهد که بعضی مالکان باغ ویلاها ممنوعیت و محدودیت را نادیده گرفته و به طور غیرقانونی باغ ویلای خود را اجاره دهند لذا بر لزوم ضدعفونی و گندزدایی این اماکن بعد از هر بار استفاده تاکید دارد؛ او می گوید: شرایط گردشگران معلوم نیست شاید مبتلا به ویروس باشند!

اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول به عنوان متولی بخش گردشگری شهرستان در این روزهای کرونایی درخصوص باغ ویلاها زیر ذره بین و البته انتقاد است.

رئیس این اداره اخیرا خبر از پلمب 26 مورد باغ ویلا از ابتدای اسفندماه تا به امروز در این شهرستان داده و اعلام نموده در بازرسی های اجرا شده 35 مورد نیز به مالکان تذکر داده شده است البته چگونگی و تاثیر این تذکرها بر جلوگیری از ادامه فعالیت باغ ویلاهای متخلف نیازمند آنالیز کارشناسی است.

برگزاری جشن، پارتی، اجاره دادن، تولد، میهمانی خانوادگی، تجمع، عروسی و عزا از دلایل حجت اله آریایی برای پلمب باغ ویلاها عنوان شده است.

معلوم نیست این تخلفات که به طور مستقیم جان انسان ها را به خطر می اندازند قرار است تا کی ادامه یابند؟ بحث مرگ و زندگی است ولی هنوز بعضی شهفرایندان به این موضوع بی توجه هستند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول بارها استفاده از باغ ویلاها را برای مالکان، مهمانان و مسافران در این ایام ممنوع اعلام نموده و گفته درصورت مشاهده موارد تخلف با حکم قضایی از سوی دادستان و همکاری نیروی انتظامی برخورد لازم صورت می گیرد.

افزایش دیدو بازدیدها طبق گفته امید بن عباس در 10 روز اخیر باعث مبتلا شدن افراد زیادی در این شهرستان شده برای نمونه در خانواده ای یک نفر به کرونا مبتلا شده که هشت نفر را مبتلا نموده و یکی از این هشت نفر پنج نفر دیگر را مبتلا نموده است.

وی دلیل اصلی افزایش آمار کرونا در این شهرستان را همکاری نکردن مردم می داند و به تصمیمات سختگیرانه اخیر برای مقابله با این بیماری منحوس اشاره می نماید.

البته ناگفته نماند زمانی این تصمیمات سختگیرانه موثر خواهند بود که مردم به آنها پایبند باشند چیزی که هنوز محقق نشده است.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول، افزایش تعداد افراد مبتلا به کرونا همچنان در این شهرستان موجب فرسایش کادر درمان شده و فشار زیادی به آنها وارد نموده است.

مهدیه توکلی عاجزانه از مردم تقاضا می نماید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند ولی کو گوش شنوا ! به قول یکی از دوستان تا کرونا به خانه تک تک شهفرایندان نیاید و حداقل یک نفر را از هر خانه مبتلا نکند کسی این بیماری را جدی نمی گیرد و همچناان باغ رفتن ها ادامه دارد.

تصور پوشیدن لباس مخصوص کادر درمان در هوای داغ دزفول با زبان روزه هم سخت است چه برسد به اینکه در لباس پرستاری و در راه خدمت به بیماران مبتلا هم بشوی.

بنا به گفته رئیس بیمارستان عظیم دزفول تا به امروز 40 نفر از پرسنل و کادر درمانی این بیمارستان به کرونا مبتلا شده اند. چندی پیش هم حسین جودکی یکی از پرسنل درمانگاه رازی دزفول بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

موارد ذکر شده در بالا درنهایت منجر به این شده که شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در استان خوزستان به خود اختصاص دهد؛ استاندار خوزستان نیز دیشب در گفت و گوی تلویزیونی خود، دزفول را در صدر استان از نظر میزان خطر بیماری کرونا عنوان نمود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان به کرونا در کشور را تا ظهر امروز شنبه 118 هزار و 392 نفر گفت.

ویروس کرونا یا کووید 19 نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به بیش از 200 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1014

به "خبرنگاران ادامه دورهمی ها در باغ ویلاهای دزفول زیر ترکش های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه دورهمی ها در باغ ویلاهای دزفول زیر ترکش های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید