دشمن دنبال تزریق روحیه نا امیدی در جامعه است

به گزارش سافاری رو، رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به اینکه رسانه و افکار عمومی از ارکان موثر در ادره جامعه به شمار می روند ، نقش موثر مراکز روابط عمومی دستگاهها را مورد تاکید قرار داد و گفت: مراکز روابط عمومی دستگاه های اجرایی جای انسان های باهوش و حرفه ای است که با هنرمندی و ابتکار عمل می توانند نقش سازنده و مفیدی در پیشبرد اهداف و سیاست های دولت ایفا نمایند .

دشمن دنبال تزریق روحیه نا امیدی در جامعه است

به گزارش سافاری رو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی در دیدار روسای روابط عمومی دستگاه های اجرایی و استانداری های سراسر کشور با تاکید بر اینکه باید در معرفی و تبیین سیاست های کلان دولت ، برنامه های واحد و هم افزایی توسط مراکز روابط عمومی اتخاذ گردد، گفت: روابط عمومی ها می توانند نقش مهمی در پیشبرد امور یفا نمایند به شرط اینکه مدیرانش به اهمیت و اثرگذاری صندلیی که در آن هستند باور داشته باشند.

رییس دفتر رییس جمهور اظهار داشت : آمریکا و بعضی کشورهای منطقه در 40سال گذشته به وسیله اعمال جنگ و فشارهای مختلف و امروز با توسل به جنگ مالی ، روانی و تبلیغاتی در صدد هستند ، ما را از اهداف و آرمان هایمان منحرف نمایند لذا همه باید در کنار یکدیگر بوده و مراقب باشیم که در بازی دشمن گرفتار نشویم .

واعظی با بیان اینکه دشمن با جنگ روانی و تبلیغات گسترده بدنبال تزریق روحیه یاس و نا امیدی در جامعه است، گفت: در شرایطی که دشمن برای یاس و نا امیدی مردم برنامه ریزی جدی دارد و اتاق فکری در این زمینه درمنطقه و واشنگتن فعال شده است باید بسیار هوشیار و مراقب بود که روبروه درستی با این موضوع داشته و با اطلاع رسانی مناسب ضمن خنثی کردن تبلیغات دشمن، کلیت نظام نیز صدمه نبیند.

رئیس دفتر رئیس جهور القای ناکارآمدی نظام را از دیگر اهداف دشمنان دانست و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران براساس توانایی های خود تاکنون اقدامات و توفیقات گسترده ای در عرصه های مختلف بویژه در عرصه سازندگی، توسعه کشور و محرومیت زدایی داشته است البته بدان معنا نیست که به همه انتظارات و مطالبات مردم برآورده شده باشد اما باید به کوشش های خود برای برطرف همه مسائل مردم ادامه دهیم چرا که دشمن بعضی نارسایی ها و کمبودها را برجسته نموده و باتوسل به آن به دنبال القاء ناکارآمدی است.

واعظی توضیح داد: هدف غایی دشمن از اقدامات خود این است که در فضای غبارآلودگی که ایجاد می نماید، جدایی مردم از دولت و حکومت را رقم بزند لذا باید در مقابل دسیسه های آمریکا و شبکه رسانه ای اش مراقب باشیم و چنانچه به خوبی و آگاهانه به نقشه دشمن واکنش نشان دهیم، می توانیم آن را خنثی کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: آمریکا برای 13 آبان روزشمار گذاشته بود و بر این باور بود که پس از آن روز اتفاقات خاصی در کشورمان رخ خواهد داد، اما در همان ایام دکتر روحانی توضیح داد که آمریکا هر آنچه می خواسته تاکنون انجام داده و پس از 13 آبان هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و همچنان که همگان مشاهده کردند پس از 13 آبان قیمت دلار روند کاهشی به خود گرفته و حتی تا زیر 10 هزار تومان هم پایین آمد و ثبات نسبی در بازار حاکم شده که باید آنرا تقویت نماییم.

واعظی توضیح داد: در شرایط سختی که دشمنان به دنبال ایجاد آن هستند اگر بتوانیم منسجم عمل کنیم و اعتماد مردم را جلب نماییم و علامت منفی از داخل کشور به بیرون صادر نگردد، قطعاً از شرایط کنونی به سلامت عبور نموده و دوران تحریم کوتاه مدت خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی نیازمند روابط عمومی و اطلاع رسانی فعال و پویا هستیم، گفت: امروز که با جنگ روانی دشمن و فشارهای مالی روبرو هستیم، اقتصاددانان بیش از گذشته نیازمند مشاهده روحیه همبستگی در میان مردم هستند و در این زمینه روابط عمومی ها می توانند نقش موثری ایفا نمایند.

واعظی اضافه نمود: امروز باید همه دستگاه ها در کنارهم و بصورت هم افزا کوشش نمایند تا گره ای از مسائل مردم باز گردد و مسئولین وظیفه دارند راه های عبور از مسائل فعلی را بیابند و در این راستا روابط عمومی ها وظیفه دارند شرایط و فضای آرام و مناسبی بوجود آورند تا مسئولین بتوانند در آرامش خاطر فکر و برنامه ریزی نمایند.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هنر ما این است تا در کنار یکدیگر برای برطرف مسائل کوشش کنیم و در این راستا باید ارتباط مردم و مسئولین برخلاف خواسته دشمن هر چه بیشتر نزدیک تر و صمیمی تر گردد و البته مسئولین نیز بایستی به طور مستمر و منظم در میان مردم حضور داشته باشند و در این زمینه روابط عمومی ها نقش مهمی بر عهده دارند.

واعظی در ادامه با اشاره به اهمیت و صندلی روابط عمومی ها، اهمیت توجه به آموزش های مستمر در این حوزه را مورد تأکید قرار داد وگفت: امروز نوع ارتباط با افکار عمومی بسیار مدرن و متحول شده است و بایستی روابط عمومی ها خودشان را با شرایط جدید وفق داده و به روز نمایند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی هماهنگی و منسجم گفت: روابط عمومی ها بایستی علاوه بر اطلاع رسانی، بتوانند فضاسازی لازم را برای فعالیت ها و برنامه های دولت بوجود آورند.

واعظی ابهام زدایی را از وظایف اصلی روابط عمومی ها دانست و گفت: روابط عمومی ها حتما باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و نباید نسبت به اخباری که درخصوص مجموعه خودشان منتشر می گردد، بی تفاوت باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین استفاده ازظرفیت فضای مجازی و ارتباط و تعامل نزدیک با مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: افتخاردولت این است که از روز اول اعلام نموده که چیزی را از مردم پنهان نمی نماید و شبکه دسترسی آزاد به اطلاعات را راه اندازی نموده و بر شفاف سازی تأکید دارد.

واعظی با بیان اینکه دولت از انتقاد دلسوزانه استقبال می نماید، گفت: معتقدیم انتقاد دلسوزانه باعث شکوفایی و پیشرفت شده و موجب می گردد تا فرد از ذهنیت انحصاری خارج شده و نظراتش کامل گردد و البته با تخریب و بی اخلاقی مخالف هستیم چرا که باعث یأس و تنش در جامعه می گردد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه وظیفه روابط عمومی صرفاً فراوری خبر و ارسال آن به رسانه ها نیست، گفت:مهم ترین وظیفه روابط عمومی برقراری ارتباط منظم، مستمر و روزانه با رسانه ها است تا آنها را نسبت به سیاست های دولت توجیه کند زیرا چنانچه رسانه ها قانع کردن شوند قطعاً با این سیاست ها همراهی خواهند کرد.

واعظی اهمیت مخاطب شناسی را مورد تأکید قرار داد و گفت: نوع روبروه با مخاطبین مختلف هنری است که باید آن را آموخت چرا که هر مخاطبی زبان خاص خود را دارد و با همه مخاطبان با یک زبان نمی توان حرف زد لذا برای تاثیر گذار بودن باید مخاطب را بدرستی شناخت.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها گفت: مراکز روابط عمومی حتماً باید از نظر صندلی، نیروی انسانی و منابع توانمند باشند و در این راستا بایستی اقدامات لازم انجام بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 203

به "دشمن دنبال تزریق روحیه نا امیدی در جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشمن دنبال تزریق روحیه نا امیدی در جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید