دیدار هیات مجلس عمان با عمران خان و مصاحبه درباره مساله کشمیر

به گزارش سافاری رو، سفر هیات های سیاسی کشورهای عربی به پاکستان ادامه دارد و پس از امارات و عربستان اینک هیاتی از کشور عمان نیز با عمران خان دیدار کردند.

دیدار هیات مجلس عمان با عمران خان و مصاحبه درباره مساله کشمیر

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای سافاری رو به نقل از داون نیوز، هیات مجلسی کشور عمان ضمن سفر به پاکستان با عمران خان نخست وزیر این کشور دیدار و مصاحبه کردند.

گزارش ها حاکی است مساله کشمیر و آخرین تحولات این منطقه محور مصاحبههای دو طرف بوده است و عمران خان مراتب نگرانی خود را از ادامه حبس خانگی کشمیری ها توسط دولت هند اعلام نموده است.

این هیات سیاسی که به دعوت اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان راهی اسلام آباد شده اند کوشش خواهند کرد تا از دولت مسقط برای حل معضل کشمیر یاری بگیرند.

نخست وزیر پاکستان در این دیدار تاکید نمود: 32 روز از حبس خانگی مردم کشمیر و حکومت نظامی اجباری توسط هند می گذرد و در این مدت مردم مظلوم کشمیری سختی های فراوانی متحمل شده اند.

رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: اجازه نمی دهیم دولت هند به صورت یک طرفه جغرافیای کشمیر را تغییر دهد بلکه این مساله باید به وسیله مصاحبه میان دو کشور حل گردد.

وی از نهادهای مسئول جهانی خواست وظیفه خود در قبال کشمیر را به درستی انجام دهند و اجازه ظلم از سوی دولت هند به مسلمانان کشمیری را ندهند.

لازم به ذکر است دولت هند با لغو قوانین 370 و 35 ای در صدد تغییر تناسب جمعیت در کشمیر است و میخواهد مسلمانان منطقه را به اقلیت بکشاند.

هند طی 3 دهه اخیر حدود 100 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 372

به "دیدار هیات مجلس عمان با عمران خان و مصاحبه درباره مساله کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار هیات مجلس عمان با عمران خان و مصاحبه درباره مساله کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید