زمان اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی امروز تعیین می شود

به گزارش سافاری رو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زمان بندی اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات تا امشب مشخص خواهد شد.

زمان اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی امروز تعیین می شود

محمدجواد آذری جهرمی شامگاه سه شنبه در جمع بندی سفر به سیستان و بلوچستان تا امروز از تست نهایی تجهیزات در اطراف زاهدان خبر داد و اظهارداشت: تا شامگاه چهارشنبه زمان بندی اتصال تک تک روستاها به شبکه ملی اطلاعات تعیین می شود.

وی افزود: امروز از مناطق روستایی اطراف خاش و زاهدان بازدید میدانی به عمل آمد که برنامه اجرایی و زیرساخت های آن آماده شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: تست نهایی نیز در منطقه چشمه زیارت اطراف زاهدان در حال انجام است که تا امشب نتیجه نهایی آن تعیین می شود.

وی با اشاره به جلسات فنی و کارشناسی در 2 روز گذشته شرح داد: در نهایت شامگاه چهارشنبه می توانیم برنامه اجرایی و زمان بندی اقدامات خود را به مردم گزارش و تعیین کنیم در چه زمانی چه روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود.

جهرمی افزود: تمام برنامه ریزی اجرا شده تا سرانجام اردیبهشت بوده اما از سه هفته آینده به تدریج اتصال روستاها به شبکه آغاز می شود و همین امروز هم 11 روستا متصل شدند.

وی شرح داد: در این 11 روستا واقع در منطقه چشمه زیارت اطراف زاهدان تقریباً از 10 تا 200 خانوار زندگی می کنند که با راه اندازی 2 سایت به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند.

یکهزار کیلومتر دیگر از مناطق سیستان و بلوچستان به فیبرنوری مجهز می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه برنامه های سفر خود در سیستان و بلوچستان به روستای شورو بخش کورین از توابع شهرستان زاهدان رفت تا از نزدیک و به صورت میدانی شرایط ارتباطات در این منطقه را بررسی کند.

آذری جهرمی در جمع اهالی این روستا و روستاهای اطراف، با اشاره به اینکه امروزه ارتباطات فقط برای برقراری و تبادل ارتباط نیست، گفت: امروز سلامت، آموزش و کسب وکارها در بستر اینترنت واقع شده است و رونق بسیاری از کارها به دسترسی شبکه اینترنت مرتبط است.

وی به دانش آموزان با استعداد روستا اشاره کرد و افزود: فرقی بین فرزندان ما با فرزندان شما در این روستا نیست و ایجاد دسترسی به ارتباطات حداقل کاری است که می توانیم برای آنان انجام دهیم تا بتوانند در ساخت آینده کشور و منطقه نقش ایفا کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی و اینترنت پرسرعت و اتصال به شبکه ملی اطلاعات تا سه هفته آینده در این روستا خبر داد.

وی با اشاره به هزینه بر بودن پوشش ارتباطات در منطقه افزود: برای سیستان و بلوچستان یکهزارو 700 کیلومتر فیبرنوری کشیده شده که یکهزار کیلومتر دیگر نیز در همین مدت کوتاه برای این استان در برنامه داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از سخنان خود در جمع اهالی این روستا حضور یافت و از نزدیک در جریان مسائل ارتباطی آنان قرار گرفت.

گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر 10 روزه به سیستان و بلوچستان فرایند محرومیت زدایی حوزه ارتباطات روستایی و مناطق محروم این استان را پیگیری می کند.

هدف گذاری اتصال 1200 روستا به شبکه اینترنت، تقویت پوشش جاده ای و ایجاد ارتباطات پایدار از جمله برنامه های سفر آذری جهرمی به سیستان و بلوچستان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روزشنبه در نخستین روز سفر خود به استان سیستان و بلوچستان در نشست بررسی شرایط ارتباطی این استان که با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و برخی مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد، با اشاره به اینکه این استان در حدود 7700 روستا دارد، گفت: از این تعداد تا به امروز 2500 روستا به شبکه ارتباطی کشور دسترسی پیدا کرده اند که کار بزرگی اجرا شده اما نیاز به انجام کار بزرگتری است.،ایرنا

بیشتر بخوانیم: آذری جهرمی: کمبودهای ارتباطات در سیستان و بلوچستان رفع می شود

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1534

به "زمان اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی امروز تعیین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی امروز تعیین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید