شکایت اپل از شرکت کانادایی به خاطر عدم امحاء محصولات

به گزارش سافاری رو، خبرنگاران- شرکت اپل از یک شرکت بازیافت کانادایی که بیش از 100 هزار دستگاه آیفون، آی پد و اپل واچ را به جای امحاء، در بازار دوباره فروخته است، شکایت کرد.

شکایت اپل از شرکت کانادایی به خاطر عدم امحاء محصولات

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، اپل با متهم کردن یک شرکت بازیافت کانادایی به فروش مجدد حداکثر 100 هزار دستگاه آیفون، آی پد و اپل واچ کارنموده، از این شرکت شکایت نموده است. این شکایت در ژانویه علیه شرکت GEEP تنظیم شده که در سال 2014 با اپل برای بازیافت دستگاههای کارنموده قرارداد بسته بود.

اپل پس از انجام حسابرسی یک انبار، متوجه مفقود شدن این دستگاهها شد و پس از آنالیز شماره سریال همه دستگاههایی که به شرکت GEEP تحویل داده بود، دریافت حدود 18 درصد آنها در شبکه های اپراتورها همچنان فعال هستند.

اپل در این شکایت اظهار داشت که بیش از 530 هزار آیفون، 25 هزار آی پد و 19 هزار و 200 دستگاه اپل واچ را از سال 2015 تا 2017 برای تجزیه قطعات به شرکت GEEP داده است. این شرکت آمریکایی اظهار داشت همه دستگاهها به شبکه های اپراتورها متصل نیستند و بنابراین آمار واقعی دستگاههای کارنموده ای که دوباره به فروش رفته اند، ممکن است بسیار بالاتر باشد.

اپل در شکایت خود خواهان 31 میلیون دلار کانادا معادل 23 میلیون دلار آمریکا خسارت بعلاوه درآمد حاصل از فروش مجدد دستگاههای کارنموده شده است.

یک نماینده اپل اظهار نموده که دستگاههای بازیافتی دیگر برای فروش به مصرف کنندگان مناسب نیستند و اگر با قطعات غیراصل تعمیر شوند، ممکن است خطرات ایمنی جدی مانند نقص باتری ایجاد گردد.

شرکت GEEP فروش مجدد دستگاههای بازیافتی اپل را تایید نموده اما سه کارمند خاطی را عامل آنها معرفی نموده است که گویا دستگاها را به شرکت بازیافت دیگری به نام وایت بای فروخته اند و این شرکت به نوبه خود آنها را به مصرف کنندگان در چین فروخته است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، این شرکت اظهار داشت پیش از این که متوجه این سرقت گردد، دو نفر از کارمندان مذکور استعفا نموده بودند و نفر سوم هم اخراج شد و این شرکت هیچ درآمدی از فروش مجدد این دستگاهها نداشته است. اپل می گوید کارمندان مرتبط با دزدی از اعضای مدیریت ارشد شرکت GEEP بودند و بنابراین مدیران این شرکت در جریان این اتفاق بوده اند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 1314

به "شکایت اپل از شرکت کانادایی به خاطر عدم امحاء محصولات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت اپل از شرکت کانادایی به خاطر عدم امحاء محصولات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید