ظرفیت های شهرستان خداآفرین قابلیت ایجاد تحول در منطقه را دارد

به گزارش سافاری رو، جواد رحمتی در جلسه آنالیز مسایل عمرانی و زیرساختی خداآفرین، گفت: 12هزار هکتار اراضی توسعه خداآفرین، علاوه بر اراضی بهبود در راستای اجرای پروژه های این سد، نشانگر توان بالای منطقه است که باید برای استفاده از آن و بهره مندی بیشتر مردم برنامه ریزی گردد.

ظرفیت های شهرستان خداآفرین قابلیت ایجاد تحول در منطقه را دارد

وی با تاکید براینکه اولویت اول مسئولان باید برطرف مشکلات مردم و تقویت معیشت آنان باشد اضافه نمود: خداآفرین دارای ظرفیت های خدادادی فراوان بویژه در حوزه گردشگری است که برای ایجاد تحول در اقتصاد منطقه نیازمند معرفی و ایجاد تاسیسات جذب گردشگر است.

رحمتی رود ارس و دریاچه سد خداآفرین را محور مهم برنامه ریزی و فعالیت نام برد و گفت: کوشش می کنیم با برنامه ریزی و استفاده بهتر از ظرفیت ها آن را به فعلیت برسانیم.

معاون عمرانی استاندار اذربایجان شرقی از پیگیری حل مشکلات و ضعف زیرساختی منطقه در حوزه مخابرات و برق اطلاع داد و با بیان اینکه شهرستان خداآفرین در آسفالت راه روستایی از میانگین استانی پایین است از شرکت آب منطقه ای خواست به منظور حل مشکلات مردم در طرح های زیرساختی روستاها از جمله احداث و آسفالت راه روستایی نیز هزینه کند.

وی با اشاره به طرح تقاطع شهر خمارلو در مسیر جاده جایگزین، گفت: این تقاطع در مسیر راه ترانزیت قراردارد بنابراین باید موارد فنی جاده ترانزیت در این طرح تعریف گردد.

فرماندار خداآفرین نیز در این جلسه با بیان اینکه کانال های آبیاری کشاورزی، نیروگاه برق آبی، جاده دسترسی و ساختمان های بهره برداری از جمله پروژه های سدخداآفرین است، گفت: تاکنون برای اجرای سد و طرح های آن، یکهزار و 500 میلیارد تومان هزینه گردیده است.

احمدعلی اسدپور با بیان اینکه 57 درصد جمعیت شهرستان در شغل کشاورزی فعال بوده و 26هزار هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان وجود دارد، ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از کانال های پایاب سد کشاورزی منطقه، وضعیت معیشتی مردم بهبود یابد.

وی، محدودیت اجرایی طرح های آب و خاک به دلیل قرار دریافت در حریم رودخانه ارس و محدوده حفاظت گردیده، بلاتکلیفی بهره برداران در اراضی، عدم تخصیص زمین برای سرمایه گذاران، طولانی بودن روند استعلام، نبود صنایع مکانیزه و شیلات را ازجمله مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان نام برد.

به گفته فرماندار خداآفرین، عدم پوشش اینترنت و تلفن همراه، فرسودگی شبکه گذاری کابل های مخابراتی و برقی شهرستان، حوزه آبرسانی روستایی و آسفالت و احداث راه روستایی از دیگر مشکلات حوزه زیرساختی این شهرستان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: safariro.ir شناسه مطلب: 17

به "ظرفیت های شهرستان خداآفرین قابلیت ایجاد تحول در منطقه را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های شهرستان خداآفرین قابلیت ایجاد تحول در منطقه را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید