اخبار اقتصادی

شورای ترک سکوی پرتاب ترکیه به بازارهای نظامی منطقه

ترکیه به دنبال گسترش بازار فروش محصولات نظامی خود بوده و روی کشورهای آسیای مرکزی به عنوان یکی از مسیرهای توسعه صادرات نظامی خود حساب باز نموده است.

18 اردیبهشت 1400

اهدای 50 هزار دُز واکسن کرونای چینی برای واکسیناسیون بازیکنان و مربیان کوپا آمه ریکا

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی میخواهد تمامی نفراتی که در دوره بعدی جام ملت های این منطقه حضور پیدا خواهند کرد را مقابل ویروس کرونا واکسینه کند.

16 اردیبهشت 1400

معمای کاهش نرخ سود بانکی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به 12 بانک بر ضرورت رعایت دقیق نرخ سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار (معادل 16 درصد) تاکید کرد. فرهاد دژپسند در این نامه تاکید کرده است که نرخ های بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار جزو هزینه های قابل قبول...

14 اردیبهشت 1400

زمان واریز بیمه بیکاری کرونا به حساب جاماندگان اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، شکوری، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: در دوران کرونا یک میلیون و 230 هزار نفر واجد شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری شده بودند که فهرست آن ها در 9 مرحله به سازمان برنامه و بودجه ارسال شد.

12 اردیبهشت 1400

سه مطالبه ایران و 23 کشور دیگر از بانک جهانی و IMF

بانک های مرکزی کشورهای گروه 24 در آستانه نشست بهاره صندوق بین المللی پول رایزنی می نمایند تا سه در این اجلاس روی سه مطالبه هماهنگ شوند.

11 اردیبهشت 1400

پلیس ایتالیا یک تبعه روس را به ظن جاسوسی بازداشت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ژاندارمری ایتالیا امروز چهارشنبه از بازداشت یک مقام نظامی روس و یک کاپیتان نیروی دریایی ایتالیا به ظن جاسوسی اطلاع داد.

10 اردیبهشت 1400

خبرنگاران امضای سند همکاری با چین ما را نسبت به تامین منافع ملی امیدوارتر می نماید

تهران- خبرنگاران- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امضای سند همکاری با چین، اقدام صحیحی بوده و می تواند ما را نسبت به تامین منافع ملی امیدوارتر کند.

9 اردیبهشت 1400

دیدگاه اتحادیه اروپا درباره نشست کمیسیون مشترک برجام

به گزارش خبرنگاران، انریکه مورا (Enrique Mora) نماینده اتحادیه اروپا در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام در شهر وین هم اکنون در پیامی توییتری درباره این ملاقات نوشت: نشست کمیسیون مشترک سازنده بود.

7 اردیبهشت 1400

مقام ایرانی: هیچ مذاکره ای با آمریکا پیش از لغو تحریم ها انجام نمی گردد خبرنگاران

یک مقام ایرانی به شبکه خبری پرس تی وی گفت جمهوری اسلامی ایران تا قبل از برطرف کلیه تحریم ها هیچ گفتگویی با آمریکا چه با واسطه و چه بدون واسطه انجام نخواهد داد.

6 اردیبهشت 1400

آمریکا: ایران به طور فزاینده ای در آفریقا فعال شده است

فرمانده نیروهای آمریکایی در آفریقا با اشاره به توسعه نفوذ روسیه و چین در آفریقا گفت که ایران نیز به طور فزاینده ای در آفریقا فعال شده است.

4 اردیبهشت 1400

تایید تحریم های شورای ملی دفاع و امنیت اوکراین علیه روسیه

رئیس جمهور اوکراین اقدام به تایید تحریم های شورای ملی دفاع و امنیت کشورش علیه چند شرکت و نهاد روسیه شامل آژانس همکاری بین المللی روسیه و شرکت حمل و نقل هوایی وولگا-دنپر کرد.

3 اردیبهشت 1400

حمایت از نوآوری ها برای مقابله با کرونا تا توسعه شرکت های دانش بنیان، چه اقداماتی برای گسترش حوزه سلول های بنیادی انجام شد؟ خبرنگاران

سلول هایی با توانایی منحصر به فرد در بدن ما وجود دارد. سلول های بنیادی. این روز ها در حوزه علم و فناوری نامشان را زیاد می شنویم.

1 اردیبهشت 1400

فیل چه کسی در پرسپولیس یاد هندوستان کرد؟ ، کارگزاری که کار دست باشگاه داد!

کارگزار پرحاشیه باشگاه پرسپولیس و قرارداد غیر اصولی و تحمیلی آن در دوره مدیریت ضعیف گذشته که از قضا مورد حمایت تلویحی وزارت ورزش نیز بود، بالاخره کار دست قرمز ها داد و حیثیت این باشگاه پرهوادار ایرانی را در میدان آسیایی به بازی گرفت.

31 فروردین 1400

خبرنگاران آغاز فعالیت سالن های تئاتر همزمان با روز جمهوری اسلامی

تهران- خبرنگاران- همزمان با بازگشت محدودیت های مجدد در پایتخت به سبب اوج گیری دوباره ویروس کرونا، طی رایزنی های اجرا شده فعالیت های نمایشی از گروه سه به گروه دو دسته بندی مشاغل منتقل شد و با کسب مجوز فعالیت در شهرهای نارنجی، فعالیت هنرمندان این عرصه همزمان...

26 فروردین 1400

خبرنگاران درخواست 24 نماینده آمریکایی برای توافق طولانی تر و قوی تر با ایران

تهران- خبرنگاران- گروهی متشکل از 24 نماینده کنگره آمریکا در نامه ای به آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور خواستار توافق طولانی تر، قوی تر و سختگیرانه تری با ایران شدند.

25 فروردین 1400

هزارمین موزه ایران در سال 1400 راه اندازی می گردد

تهران (پانا) - بیش از 740 موزه در کشور فعال است، در حالی که 290 موزه از این مجموعه در دولت تدبیر و امید ساخته شده و قرار است هزارمین موزه کشور در سال 1400 راه اندازی گردد.

24 فروردین 1400

فرانسه: از شروع مجدد گفت وگوهای هسته ای در وین استقبال می کنیم

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت که گفت وگوهای هسته ای وین باید به توافقی برای بازگرداندن کامل ایران و آمریکا به برجام منتهی شوند.

23 فروردین 1400

تراکتور و زنوزی در خواب زمستانی

با از دست دادن حاجی صفی و فروش آن به تیم رقیب حالا کار تراکتور سخت تر شده و مالک متمول این تیم گویا قصد ندارد ستاره ای را برای تیمش جذب کند.

22 فروردین 1400

سیاست کمتر برای کمتر خبرنگاران

به نظر می رسد اروپا و امریکا امیدوارند که بتوانند با طولانی کردن بازگشت به برجام و سیاست کمتر برای کمتر، امتیازات حداکثری به خصوص در خصوص یک توافق گسترده تر و تمدید بند های برجامی به دست آورند.

22 فروردین 1400

داستان حقوق مولفان در ایران

هفته قبل به یارانه به عنوان اولین مساله در فهرست مسائل صنعت نشر کشور و آسیب شناسی آن پرداختیم.

21 فروردین 1400
تعداد: (459)